Samsun Ülkü Ocaklarından Doğa Duyarlılığı

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı Üniversite Yönetimi, 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bahçesine, Şehit öğretmenler anısına fidan dikti.

MHP 22.11.2018, 11:00 22.11.2018, 11:11
Samsun Ülkü Ocaklarından Doğa Duyarlılığı

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı Üniversite Yönetimi, 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi bahçesine Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın ve Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz'ı anmak için ağaç dikti.

Eğitimin önemini vurgulayan Ülkü Ocakları Üniversiteler Sorumlusu Serdal CİBA, “En az cephedeki düşman kadar tehlikeli olan şey cehalettir. Ülkemizin birliği, Başbuğ Atatürk'ün de defaatla varmamızı emir ettiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmamızın sağlayacak olan tek şey eğitimdir. Kaliteli öğretmenlerimizdir. Yurdumuzun uzak köşelerinde köy okullarında her türlü imkânsızlığa rağmen mücadele eden öğretmenlerimize selam gönderiyorum.”dedi.

"Şehit öğretmenlerimizin hatıralarını yaşatsın"

Şehit öğretmenlerimizi unutturmamak bu ağaçları diktiklerine dikkat çeken CİBA "Gençlerimizi eğitmek için memleketlerinden ayrılıp, Türkiye'nin bir başka uçuna giden ve şehit olan hocalarımızı saygıyla anıyorum. Hepsinin ruhları şad, mekanları cennet olsun. Geçtiğimiz yıl şehit edilen Aybüke Yalçın Hocamız ve Necmettin Yılmaz hocamızın acısı halen gönüllerimizde. Bizlerde unutturmamak için Eğitim Fakültesinin bahçesine bu fidanları diktik. Fidanların büyüyüp çınar olması, ilim öğrenmek ve öğretmek isterken toprağa düşen canların unutmaması için de eğitim fakültesine dikildi ki görenler şehit öğretmenlerimizin hatıralarını yaşatsın. "diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)