Alexa

Semih Yalçın, Amerikan silahlarıyla donatılmış PKK-YPG militanlar...

Türkiye’nin güney hudutlarında güvenliğimizi hedef alan tehlikenin boyutlarını ortaya koyduğunu belirten MHP Genel Başkanı Semih Yalçın Sosyal Medya hesabından kritik açıklamalarda bulundu.

Semih Yalçın, Amerikan silahlarıyla donatılmış PKK-YPG militanlar...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, Barış Pınarı Harekâtı daha önce yaptığı açıklamada,Türkiye topraklarında PKK, Suriye'de PYD-YPG ve türevleri olarak faaliyet gösteren bölücü terör örgütüyle bir başka taşeron terör teşekkülü olan DEAŞ’ın emperyalist odakların güdümünde sürdürdükleri işgal, kıyım ve zulme son vermeyi hedeflediklerini belirtmişti.

Barış Pınarı Harekâtı; gerek bütün vatandaşlarının selamet, huzur ve güvenliği; gerekse başta Arap, Kürt ve Türkmenler olmak üzere Suriye vatandaşlarının  kendi topraklarında hürriyet, esenlik ve sükûn içinde hayat sürmesinin temini açısından büyük önem arz ettiğini ifade eden Semih Yalçın, Barış Pınarı Harekâtı'nın bin yıldır etle tırnak gibi kaynaşarak Türk toplumunun ayrılmaz bir parçası hâline gelen Kürt kökenli vatandaşların, bölücü terör örgütü PKK’nın tasallut ve zulmünden sonsuza kadar kurtarılması amacıyla aman vermeden sürdürülen terörle mücadelenin zirve safhalarından biri olduğunu söylemişti.

Sosyal medya Twitter adresinden son paylaşımında, Türkiye’nin güney hudutlarında güvenliğimizi hedef alan tehlikenin boyutlarını ortaya koyduğunu belirterek konuyla ilgili maddeler halinde şu açıklamalarda bulundu:

1- Suriye’de Amerikan silahlarıyla donatılmış PKK-YPG militanları tarafından Barış Pınarı Harekâtı başlar başlamaz sınıra yakın ilçelerimiz ve köylerimizdeki sivil halka yönelen alçakça saldırılar, Türkiye’nin güney hudutlarında güvenliğimizi hedef alan tehlikenin boyutlarını ortaya koymuştur.

2- Asker ve sivil vatandaşlarımızın şehadetiyle sonuçlanan menfur terörist saldırıları, mevcut tedidi bertaraf etmek için Türkiye’nin sergilediği kararlı tutumun ve çözüm için başlatılan Barış Pınar Harekatı’nın ne kadar yerinde olduğunu gözler önüne sermiştir.


3- Türk devleti ve onun şanlı ordusu, varlığına yönelen tehdidi yok etmeye muktedirdir. Mehmetçik; şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacak, terör örgütünün başını ezerek hem kendi vatadaşlarımızın hem de Suriye’de yaşayan kardeşlerimizin huzurunu kalıcı olarak temin edecektir.

4(son) - Bu vesileyle aziz vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin bekası uğrunda canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyor, ailelerine sabrıcemil niyaz ediyoruz.

EDİTÖR NOTU: Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, bir süredir istirahat eden MHP lideri Devlet Bahçeli'nin pazartesi günü parti genel merkezine geleceğini ve mesaisine başlayacağını duyurdu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 22:00
YORUM EKLE