Alexa

Semih Yalçın'dan, Meral Akşener'e Yeni Oluşum Müdiresi...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Terbiye Bağına Destursuz Giren Yeni Oluşum Müdiresi” başlığı altında yaptığı açıklama'da İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i topa tuttu.

Semih Yalçın'dan, Meral Akşener'e Yeni Oluşum Müdiresi...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı  İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih yalçın, “Terbiye Bağına Destursuz Giren Yeni Oluşum Müdiresi” başlığı altında yaptığı yazılı basın açıklamasında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i sert dille eleştirdi.

"Müdire Hanım"

"Yeni oluşumun pek heveskâr müdiresi; politikada ipe sapa dair bütün söylem, benzetme ve kıyaslamaları üzerine alınmakta; bütün şimşekleri paratoner gibi üzerine çekmektedir." şeklinde ifadelerle Akşener'e yüklenen Yalçın, "Müdire Hanım; ne giriş cümlesi ne de perde gazeli okumakta, destursuz politika sahnesine dalmaktadır. Perdeyi yıkıp viran etmektedir. Her şeyi kırıp dökmekte, yıkıp devirmektedir. Müdirenin son marifeti, bir hanıma yakışmayan, “…memuru”, “eylemsiz…” gibi seviyesiz ve sakil ifadelerle Genel Başkanımıza dil uzatması olmuştur. Okyanus ötesinin projesi olan Müdire Hanım, daha ilk makul eleştiride tahammülsüzlüğünü ve hoşgörüsüzlüğünü ortaya koymuştur." dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin salı günü partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "CHP ve yedekleri koalisyon uydurmasıyla önümüze geçmeye, ayağımıza çelme takmaya çalışıyorlar. İttifak ve koalisyonun farkını bilmeyenlere ne yapsam, ne anlatsam boştur; zira gafile kelam nafile kelamdır. PKK’nın siyasi uzantılarına ilave olarak FETÖ’cü hainlerle aynı safa dizilenler ahlaksızlığın dibini boyladıklarını görmüyor, göremiyorlar. İttifaksa buyurun siz de yapın. Biz Cumhur dedik, siz de cümbüş deyin, curcuna ittifakında karar kılın." demişti.


"İP’in siyasi başterzisi"

Semih Yalçın, yazılı basın açıklamasını şöyle sürdürdü; "Cümbüş İttifakını duyunca aklına geleni sayan İplilerin bu etkisiz elemanı, ağzını bozmak için aradığı fırsatı bulmuş gibi hücuma geçmiştir. Pensilvanya Kardinalinin sözcüsü ve memuru şayet  “Cümbüş ittifakı” yakıştırmasını beğenmediyse kendisine; “Darbe İttifakı”, “FETÖ Muhipleri İttifakı” veya “Yurtta Sulh İttifakı” gibi alternatif isimleri de tavsiye edebiliriz. Cumhur İttifakı, FETÖ başta olmak üzere bilumum terör örgütlerine karşı millî mutabakat ihtiyacının bir sonucudur. Bu gelişmeden rahatsız olan İP’in siyasi başterzisi, demek ki makarasındaki FETÖ ipini zımnen kabullenmiştir. Mezkûr müennesin Sayın Genel Başkanımızın Türk Siyasetindeki eylemlerine aklı ermez. Sadece bir tanesini hatırlatmak gerekirse o da; kendinde liderlik vehmeden bu hanımefendinin ve açtığı politika dükkânının ipliği yakında pazara çıkarmasıdır. Bu sayede millet, İPin ucunun kimin elinde olduğunu ve bu hanımın makarasındaki ipi kimin ürettiğini görmüştür. İP makarasına milleti dolamak isteyen hanım; “Terbiye” kelimesinin anlamını hoyratça kullanarak gerçek yüzünü ve kıratını göstermiş, Allah’ın kadınlara verdiği incelikten nasibini almamış bir terbiye mahrumu olduğunu en kaba ifadelerle ifşa etmiştir. Böylece Müdire Hanım’ın çok kolay tahriklere kapıldığı ve her an zıvanadan çıkmaya müsait olduğu su yüzüne çıkmıştır. Bu gidiş kendisi için “iyi” gidiş değildir, bu yol “iyi” yol değildir. Haddini hududunu bilmez bu yeni oluşum müdiresi, siyasette daha çok testi kırmadan, kendisine nasihatte bulunmak elzem olmuştur: Terbiye kavramının cinsiyeti yoktur ve herkesi içine alır. Terbiye bağına destursuz girip bağbanı hırpalamaya kalkana dersini mülkün asıl sahipleri verir. Adabımuaşeret bilmeyen, siyasetin hukukuna tecavüz eder.

Siyaset;

Edep ister, üslup ister.

Seviye ister, terbiye ister.

Ehliyet ister, liyakat ister.

"Hesaplı hesapsız, ölçülü ölçüsüz, yerli yersiz her şeye tepki veren"

Herkes için incelik ve hoşgörü, kadınlar için de hanımefendilik ister. Büyüklerine saygı göstermeyen, muhataplarından söz ederken diline hâkim olamayan; dil iklimine buyur edilmez. Edep bilmeyenin edep sergilemesi, biçarenin ilaç üretimi gibidir. Terbiyeden nasibini almayanın başkasına terbiye dersi vermeye kalkması, cehalet alametidir. Cahil sohbetini kelam, densiz gıybetini selam bilir. Hadsizin çizmeyi aşması cahile ümit verir. Huysuzun gönül meskenine tecavüzü, gönül ehline eziyet verir. Bülbülün çektiği dili belasından, serçenin öttüğü nasipsizliktendir. Hesaplı hesapsız, ölçülü ölçüsüz, yerli yersiz her şeye tepki veren; hüsrana uğrar. Yol yordam bilen, usul erkân bilen; her hana uğrar. Politika; önüne gelenin meslek edineceği, üzerinde yürüyeceği bir yol değildir. Siyaset yolunda kutlu yük taşıyan kervanın önüne çıkan yaya bezirgân, kervanın altında kalıp ezilir. Kutlu yük taşıyan kervanı taşlayan; ya uğru, ya nasipsiz, ya mecnun ya da meczuptur. Eğer haramilikse maksadı; varını yoğunu yitirmezse de istikametini, yolunu kaybeder. Müdire Hanım’ın, son olarak şu üç küpeyi ömür boyu kulağına takmasını öğütlüyoruz:

- İyi görüneceğine iyi ol

- İyilik istiyorsan önce sen iyi ol.

- Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 15:07
YORUM EKLE