Alexa

Sinan Ateş Kimdir, Nerelidir?

Ülkü Ocaklarında bayrak değişiminde yeni genel başkan Sinan Ateş oldu. Ülkü Ocaklarında Genel Başkan olmak her zaman önemli olmuştur. Sinan Ateş Ülkü Ocakları Genel Başkanı olduktan sonra kim ve nereli olduğu araştırılmaya başlandı.

Sinan Ateş Kimdir, Nerelidir?

Ülkü Ocakları Genel Başkan Olcay Kılavuz'un istifasından sonra Ülkü Ocakları Yeni Genel Başkanı Sinan Ateş oldu.Sinan Ateş, bayrak değişiminde “Cennet mekân Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in Ülkücü gençliğe emanet etmiş olduğu bu mukaddes davayı, bulunduğu noktadan zirveye taşımak için var gücümüzle çalışacağız.” ifadelerini kullandı. "Sinan Ateş kimdir, nerelidir, hangi okuldan mezun olmuştur" şeklinde araştırılan sinan ateş,merak konusu oldu.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin onayı ile MHP’nin 50. kuruluş yıl dönümünde yeni Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının yeni Genel Başkanı olan Dr. Sinan Ateş, kısa zaman içerisindeTürkiye'de ki tüm Ülkü Ocakları il ve ilçe temsilcilikleri üzerinde etkili oldu. 

SİNAN ATEŞ KİMDİR?

1984 yılında Balıkesir Dursunbey’de doğan Sinan Ateş, İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladıktan sonra 2006 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

2009 yılında “Sosyal Bilgilerde Sınıf İçinde Tarih Diyagramlarının Kullanım Türlerinin Öğrenci Başarısına Etkisi” başlıklı  tezi ile Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisansını  tamamlayan Dr. Sinan Ateş, 2018 yılında “Demokrat Parti Dönemi Din-Siyaset İlişkileri” başlıklı tezi ile Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsünde  doktorasını tamamladı.

Ülkü Ocakları bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Ateş, Bursa Ülkü Ocakları Ortaöğretim Birimi’nden yetişmiş, 2000-2002 yılları arasında lise okul başkanlığı, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Başkanlığı, 2003-2004 yılları arasında Ankara Ülkü Ocakları Üniversiteler Masası Başkan Yardımcılığı görevini yerine getirilmiştir. 2005-2006 yıllarında ise Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezinde Genel Sekreter Yardımcısı olarak  görevde bulunan Sinan Ateş, 2007-2019 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’ın danışmanlığını yapmıştır.

Evli ve 2 çocuk babası olan Sinan Ateş, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin takdir ve tensipleriyle 9 Ocak 2019 tarihinde başladığı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanlığı görevini hâlen devam ettirmektedir.

Dr. Sinan Ateş'in Kitapları:                                        

Hedef Turan

Türkiye’de Din Politikaları ve Din-Siyaset İlişkisi

Harf İnkılabı ve Millet Mektepleri (1928-1935)

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2019, 16:22
YORUM EKLE