Sinan Oğan: İsmail Koncuk istifaya zorlanıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adaylarından Sinan Oğan bir açıkama yaparak Türkiye Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk'un istifaya zorlandığını belirtti.

MHP 26.01.2017, 23:29 27.01.2017, 00:30
Sinan Oğan: İsmail Koncuk istifaya zorlanıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adaylarından Sinan Oğan, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk'un istifaya zorlandığını ifade ederek: "Bu güzide kurumumuzun genel başkanı referandumda bu değişikliğe onay vermeyeceğine ilişkin açıklamalarından sonra istifaya zorlandı" dedi.

KONCUK'UN SONUNA KADAR YANINDAYIM

Sinan Oğan'ın Konçukla ilgili açıklaması şöyle:

"Bildiğiniz gibi vatanımızın dört bir yanındaki vatansever kamu görevlilerinin yuvası olan Türkiye Kamu-Sen, Türk milliyetçilerinin en büyük sivil toplum kuruluşu... Bu güzide kurumumuzun genel başkanı Sayın İsmail Koncuk, referandumda bu değişikliğe onay vermeyeceğine ilişkin açıklamalarından sonra istifaya zorlanıyor. Sayın İsmail Koncuk’un sonuna kadar yanında olduğumu bir kez daha belirtmek isterim. Görülüyor ki, daha referandumdan geçmeden aslında yeni sistem özündeki demokrasiye aykırı özelliği belli etmeye başladı. Tabii ki, bu başkanlık sistemi sadece demokrasi noktasında değil birçok açıdan sorunlar barındırıyor." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)