Sinan Oğan, İzmir'de 'hayır' kampanyasında coşturdu

Milliyetçi Hareket Partisi'nden Genel Başkanlığa adaylığını koyan ve sonra ihraç edilen Sinan Oğan İzmir'de “Hayırlı Anadolu Yürüyüşü” kapsamında İzmir’de referandum öncesi toplantı yaptı.

MHP 19.03.2017, 13:06 19.03.2017, 14:26
Sinan Oğan, İzmir'de 'hayır' kampanyasında coşturdu

İzmir'de konuşan Sinan Oğan, “Türk milliyetçileri olarak ‘evet’in Türkiye’ye zerre kadar faydası olacağına inansaydık biz de ‘evet’ derdik” dedi.

Sinan Oğan, ‘Hayır Anadolu Yürüyüşü’ programında vatandaşlarla bir araya geldiği İzmir'de gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. 

FETÖŞ'E HİÇ GELMİYORUM

Oğan; “MHP ‘evet’e bu kaar destek vermesine rağmen Bahçeli, Barzani bize tercih ediliyor dediğinde ne yaptılar? “Herkes kendi işine baksın” dediler. Bunlar işi bittiğinde sizi bir kenara bırakıp Barzani ile yola devam edecek. Yola çıktıklarını bunlar satmıyor mu? Kimleri sattılar? Abdullah Gül, Davutoğlu şimdi de Arınç. Fetöş’e hele hiç gelmiyorum. Biz ‘Fetöş’ dediğimizde bize saldırıyorlardı şimdi düşman oldular...  AB en büyük hedefleri değil miydi? Melih Gökçek havai fişekler patlatmadı mı?" dedi.

ALMANLARIN BASKISINA RAĞMEN

"Biz çözüm sürecinde uyardığımızda siz kandan besleniyorsunuz demiyorlar mıydı? Şimdi geçmişi bu kadar hatalarla dolu bir yönetime bu devleti bunların eline bırakmak en büyük hata olur. Bu bir parti meselesi, sen-ben kavgası değil, memleket meselesi. Biz memleket meselesi olduğu için bugün karşınızdayız." diyen Oğan, Türkiye’nin 4 bir yanında ‘hayır’ı anlattıklarını, Hollandalıların, Almanların baskısına rağmen. Fransızların kürsümüzü yıkmasına rağmen anlatmaya devam edeceklerini belirterek; ‘Evet’i sabahtan akşama kadar bize kapalı olan televizyonlarda anlatıyorlar bir detay verebiliyorlar mı? Hayır... “‘Hayır’ diyenler terörist o yüzden ‘evet’ diyeceksiniz” diyorlar. Terörü bu yüzden bitirmedi o zaman onlar. Çıkıp desinler bugüne kadar istedikleri neyi yapamadılar. “Terörle mücadele edecektik de şu bize engel oldu” diyebilirler mi? Yok.."

YAPTIKLARI TERBİYESİZLİKTİR...

ÇOK İSTİYORLARSA BİRAZINI AVRUPAYA GÖNDERELİM

Sinan Oğan, “Avrupa’da bakanlarımız polis eşliğinde sınır dışı ediliyor. Avrupa’yı kınıyorum. Yaptıkları terbiyesizliktir" dedi. Protesto ve tepkilerin yetersizliğinden bahseden Sinan Oğan; "Avrupa’ya 40 tane inek gönderiyorlar. Narenciye sıkıyorlar. Lale kesiyorlar. 4 milyon Suriyeli var. Kadın, çocuk, yaşlı, hasta; hepsine biz bakalım. 500 binine de hadi Avrupa baksın. Sahilde taşı sıksa suyunu çıkaracak Suriyeli delikanlılara, nargile fokurdatanlara biz niye bakalım? Sahillerde milleti dikizleyeceğine gitsin kendi memleketinin derdine düşsün. Bunu söyleyince ‘faşist’ diyorlar. Çok istiyorlarsa birazını Avrupa’ya gönderelim. 500 bin Suriyeliyi bir tanesinin burnu kanamadan, son derece modern gemilere dolduralım ve Avrupa’ya gönderelim. Hodri meydan. Avrupalı bizden fakir mi? 1 milyon eli silah tutan var. 500 binini Suriye’ye gönderelim, onların önünde PYD, Esad durmaz. 3 milyonuna biz bakacağız. Sokaklardan da toplayacağız. Modern kamplarda bakılacaklar” diye kaydetti.

HAYIRI ANLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

“Türk milliyetçileri olarak ‘evet’in Türkiye’ye zerre kadar faydası olacağına inansaydık biz de ‘evet’ derdik” diye belirten Oğan, düşüncelerini şöyle aktardı: “Bu bir parti için mesele, genel başkanlık yarışı, sen-ben kavgası değil, memleket meselesi. Memleket meselesi olduğu için yollara düştük. Dört bir yanda ‘hayır’ı anlatmaya devam edeceğiz. ‘Hayır’ için o kadar çok sebebimiz var ki. ‘Evet’i akşama kadar anlatıyorlar. Bir tanesi çıkıp gerekçe ortaya koyabiliyor mu? 2019’da düşünün ki AK Partili biri seçilmedi. Bu kadar yetkiyi alan ve AK Partililerden hoşlanmayan biri, ‘devlet kurumlarında başörtüsünü yasaklıyorum’ dese, hangi mahkemeye gidilecek? Öyle bir sistem getiriyorlar ki önünde sonunda gelip bunların ayağına dolacak ama olan Türkiye’ye olacak.”

KURULTAYDA SON DURUM


MHP’deki kurultay konusunda son gelinen durumlar hakkında da konuşan Oğan şöyle dedi: “Mahkeme sürecinde olağanüstü kurultay için imza topluyorduk. İki gün sonra olağan kurultay süreci doluyor. 21 Mart günü iki yıllık olağan kurultay süreci doluyor. Artık tüzük değişikliğine gerek yok. Her an delege isterse olağan kurultayı istediği tarihe koyabilir” 
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)