Alexa

"Siz Rusya'ysanız biz de Türkiye'yiz"

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçel konya'da üst seviyede yapılan toplantının ardından yaptığı basın toplantısında Rusya'ya sert tepki gösterdi.

"Siz Rusya'ysanız biz de Türkiye'yiz"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekilleri, Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyelerinin katılımıyla Konya'da yapılan toplantının ardından basına açıklama yaptı.

MHP lideri Devlet Bahçeli Rusya Federasyonu'nun yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

-Rusya sözcüsü Dimitri Peskov’un 10 Şubat’ta; “Rus Silahlı Kuvvetleri tarafından vurulan hedeflerin Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından verilen koordinatlar olduğu, bu noktada Türk askerinin olmaması gerektiği” şeklindeki açıklaması 9 Şubat’taki kanlı saldırıya yeni bir boyut kazandırmıştır.

-Bunun üzerine Genelkurmay Başkanlığı da süratle bu açıklamaya cevap vermiş, Rusların tezlerini beklendiği gibi çürütmüştür.

-Bahçeli, 'Rusya'dan gelen mesaj hepimizi rahatsız etti. Rusya'nın yaptığı işi TSK'ya yıkmak iyi niyetli bir durum değildir. Rus uçağının düşürülmesi ve Rus pilotun öldürülmesi sonrası iki ülke ilişkileri dondurulmuştu. Rusya'nın maksadı nedir? Ne yapmaya çalışmaktadır? Rusya askerlerimizi şehit ediyor, pardonla geçiştiriliyor. Rus saldırısı sonrası şehit olan evlatlarımızın hesabı sorulmalıdır. Karşımızdaki Rusya Federasyonu'ysa biz de Türkiye Cumhuriyeti'yiz. herkes bunu bilmeli.' dedi.

-Türkiye’nin saldırılar karşısında sesini çıkarmaması, alttan alması, bir şey olmamış gibi davranması nasıl beklenecektir?

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner325