Taner Tekin, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Tekin, açıklamasında “Başta tüm şehit anne ve eşlerinin olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlar, sağlık, başarı ve huzurlu günler dilerim” dedi.

MHP 07.03.2018, 11:21
Taner Tekin, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Tekin, “Başta tüm şehit anne ve eşlerinin olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlar, sağlık, başarı ve huzurlu günler dilerim” dedi.

Tekin, sözlerine şöyle devam etti; “Kadınlarımızın bizde ki önemi çok yüksek ve değerleri tartışılmayacak kadar üstündür. Gerek dinimizde, gerekse töremizde Kadın Ana’dır, Bacı’dır, Yar’dır ve Cennet annelerin ayakları altındadır. Kahramanlıkları ve Fedakârlıkları ile tarihimizden bugünümüze destanlaşan Ahlak Abidesi Tomris Hatun, Hayme Ana, Nene Hatun, Şerife Bacı, Zübeyde Hanım, Halide Edip Adıvar ve adını sayamayacağımız yüzlerce destanlaşan Türk Kadını; bugünümüzü aydınlatan birer güneş, gelecek nesillerimizin şekillenmesinde çok büyük birer örnektirler. Tarihimiz hep kadınların başarı öyküleri ile anılırken günümüzde kadına şiddet, istismar ve taciz haberlerini sıkça görmeye başlamak maalesef bizleri derinden üzmektedir. Her kim ki bir kadına şiddet, istismar veya taciz ile anılıyorsa faaline en ağır ceza verilmesi için hükümet yetkililerinin biran önce çalışma yapması ve TBMM’de ki tüm siyasi partilerin bu konuda ortak bir tavır takınmaları gerekmektedir. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu sapık ruhlu insanlar ve katiller için verilebilecek idam dâhil en ağır cezaları destekliyoruz. Bu cezalar elbette ki vicdanlarımızı rahatlatmayacağı için caydırıcı önlemlerin de alınması gerekmektedir.  Bu bilinç ve sorumlulukla Başta Şehit Anaları ve Eşleri olmak üzere başımızın tacı Tüm Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutluyorum.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık