Taner Tekin'den Önemli Açıklama

MHP İl Başkanı Taner Tekin Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada; 'Samsun İl Başkanlığı görevim bugün itibariyle Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin talimatlarıyla son bulmuştur.'dedi

MHP 02.01.2019, 17:38 02.01.2019, 19:32
Taner Tekin'den Önemli Açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin MHP Genel Merkezi tarafından görevden alınmasıyla ilgili sosyal medya hesabı Facebook hesabından açıklamada bulundu.

Taner Tekin, görev inden alınmasıyla ilgili ;"Şahsıma güvenerek İl Başkanlığı gibi kutsal ve şerefli bir görevi bizlere emanet eden Türk Dünyasının ve Milliyetçi Ülkücü Hareketin Bilge Lideri Genel Başkanım Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’e sonsuz teşekkürlerimi sunarım" dedi.

Görevinden alınan Samsun il başkanı Taner Tekin'in facebook adresinden yaptığı açıklama şöyle:

Değerli Samsunlu hemşehrilerim, Yol yürümekten her zaman gurur duyduğum ülküdaşlarım...

"Yaklaşık 3 yıldır Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin takdirleriyle yürütmekte olduğum Samsun İl Başkanlığı görevim bugün itibariyle Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin talimatlarıyla son bulmuştur.

Herkesin bilmesini isterim ki ömrümü adadığım Türk Milliyetçiliği ve Türk İslam Ülküsü davama hizmet etme kararlılığım bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam etmektedir. Şahsıma güvenerek İl Başkanlığı gibi kutsal ve şerefli bir görevi bizlere emanet eden Türk Dünyasının ve Milliyetçi Ülkücü Hareketin Bilge Lideri Genel Başkanım Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’e sonsuz teşekkürlerimi sunar; ömrüm vefa ettiği sürece son nefesime kadar almış olduğu her kararı sorgulamaksızın emrinde olduğumu dost düşman herkesin bilmesini isterim. Görevimiz boyunca bizlere desteklerini esirgemeyen tüm Genel Başkan Yardımcılarıma MYK üyelerime, İl yöneticilerime, İlçe Başkanlarıma, ülküdaşlarıma ve her biri birbirinden değerli hemşehrilerime bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Saygılarımla..."

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından taner tekin'in Görevden Alınmasıyla ilgili yazı şöyle idi:

"Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetlerinden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı görevden alınmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan USTA’nın da Merkez Disiplin Kurulu’na sevki hususunda gerekli çalışmalar başlatılmıştır."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
Bilal murtezaoglu 3 yıl önce
Yapma başkanım.
Onurlu mücadeleni böyle bir açıklama ile heba etna.
Ülkücüler liderlerine bağlıdırlar Ama,liderin ülkücülere ters tavrı vaki olduğunda ülkücüler adam gibi tavrını koymasını bilir.
Ülkücü tarikatçı değildir.
Cüz î iradesini Allahtan başkasına ipotek vermez.