Alexa


Taner Tekin, Samsun'da yıllardır tersane üzerinden siyaset yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, “Samsun-Çorum-Ankara, Ankara-Çorum-Samsun Hızlı Tren” projesinin 2017 yılı yatırım planlarında yer almadığını ifade etti.

MHP 18.01.2017, 11:06 18.01.2017, 12:09
Taner Tekin, Samsun'da yıllardır tersane üzerinden siyaset yapıldı

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, İktidar Milletvekilleri tarafından yıllardır Samsun halkına seçim vaadi olarak müjde diye duyurulan “Samsun-Çorum-Ankara, Ankara-Çorum-Samsun Hızlı Tren” projesi ile ilgili "bir başka bahara" ifadesini kullandı.

Resmi Gazete mükerrer sayısında 2017 Yatırım Programı'nda söylendiği gibi iyi bir haber olmadığını ifade eden MHP İl Başkanı Taner Tekin, "Resmi Gazetede görüyoruz ki proje henüz etüt aşamasında. Projenin söylendiği ve vaat edildiği gibi 2020 yılında bitmesi imkansız görünüyor" dedi.

PROJELER ARASINDA SAMSUN-ÇORUM-ANKARA HIZLI TREN HATTI YER ALMIYOR

Devletin yakın gündeminde Samsun-Çorum-Ankara Hızlı Tren Projesi olmadığını belirten Tekin, sözlerine şöyle devam etti; "Yaklaşık 5 yıldır iktidar milletvekilleri seçim sahalarında sürekli hızlı tren hattından bahsettiler. ‘Proje hazır,  ihale yapıldı, yakında bitiyor’ gibi söylemler ile halkın gözünü boyadılar. Ancak resmi gazetede yayınlanan 2017 yatırım programı arasında görünüyor ki proje henüz etüt aşamasında. Yani ortada ne ihale ne de denildiği gibi bir ilerleme var. Etüt çalışmasının bu yıl bitmesi de ayrılan ödeneklere bakıldığında zor görünüyor. Yani 2020 yılında bırakın projenin bitmesini etüt çalışmasının yetişmesi bile mucize gibi görünüyor. Diğer yandan Ulaştırma-Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığının sitesinde de devletin şuan da ki ve yakın vadedeki hızlı ve yüksek hızlı tren projeleri arasında da Samsun-Çorum-Ankara Hızlı tren hattı yer almıyor."

YILLARDIR TERSANE SİYASETİ YAPILMIŞTI

Samsun halkının iktidar milletvekilleri tarafından yanlış bilgilendirildiğini söyleyen Tekin, "Samsun'da yıllardır tersane üzerinden siyaset yapılmıştı. Evlerden kimlikler toplanmış herkese iş sözü verilmişti. İşe muhtaç gençlerimizin duyguları ve hayalleriyle oynanmış bu vesileyle halktan oy istenmişti. Şimdi ise tabeladan başka bir şey yok. Bahsi geçen hızlı tren hattı projesinin sonunun da tersane gibi olmamasını temenni ediyor iktidar milletvekillerini de önce doğru bilgilenmeye sonra dürüst davranarak halkı doğru bilgilendirmeye davet ediyoruz" dedi

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P