Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Atandı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, akademik çalışmaları ve üniversitedeki görevi itibarıyla görevinden ayrıldığını duyurmuştu. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Ahmet Yiğit Yıldırım'ı Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak Atadı.

MHP 03.07.2020, 23:36 04.07.2020, 01:22
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Atandı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Takdiri ile Ülkü Ocakları Genel başkanı  Ahmet Yiğit Yıldırım atandı. Peki, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Kimdir, ne iş yapar, nerelidir?

Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda görevini bıraktığını duyuran Sinan Ateş, ''Liderim Sayın Devlet Bahçeli’nin ve davamın emrinde olacağım.''ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş görevini bıraktığını sosyal medya twitter adresinden şöyle açıkladı:

“09 Ocak 2019 tarihinden itibaren şerefle yürütmekte olduğum Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanlığı görevimden akademik çalışmalarım ve üniversitedeki görevim nedeniyle bugün itibariyle Liderimizin müsaadeleriyle ayrıldım.

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı, ömür boyu taşıyacağım en kutsal unvan olacaktır. Ülküdaşlarım haklarını helal etsinler. Bu can bu bedende oldukça Liderim Sayın Devlet Bahçeli’nin ve davamın emrinde olacağım.”

Ahmet Yiğit Yıldırım Kimdir?

1987 yılında İstanbul'da doğan Ahmet Yiğit Yıldırım aslen Erzincan'da doğmuştur. Lisans eğitimini İngilizce İşletme olarak alan Yıldırım, Beykent Üniversitesinden mezun olduktan sonra Hollanda da Saxion Üniversitesi'nde İktisat eğitimi aldı. Ardından Beykent Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine başlayan Yıldırım,. Yazılım Firması bulunan Yıldırım'ın sahip olduğu projeler Türkiye Çapında çeşitli ödüller almıştır.

Ülkü Ocakları İle ilköğretim yıllarında tanıştı

Ülkü Ocakları'nın Ortaöğretim teşkilatlarında aktif olarak görev alan Ahmet Yiğit Yıldırım, Lisans eğitimi sırasında da Beykent Üniversitesi Ülkü Ocakları Teşkilat Başkanlığı görevini, Daha sonra İstanbul'da Ülkü Ocakları'nın sosyal faaliyetlerden sorumlu il başkanı, 2013 yılında İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. Üniversite öğrencilerinin en büyük sorunu olan barınmaya karşı Ülkü Evleri Vakfı'nı kuran Yıldırım, İstanbul'un 39 İlçesinde Ülkü Evleri açtı. Üniversiteli gençlerin kendilerini geliştirmesi için Diksiyon ve Hitabet Kursu, Grafik Tasarımı Kursu, Yabancı Dil Kursları açarak ülkücü gençliğin her anlamda vasıflı gençler olması için katkı sağladı.

Ahmet Yiğit Yıldırım, Yeşilay Cemiyetine Üye omasının ardından uyuşturucu ve sigara kullanımına karşı mücadele etti; Yeşilay Cemiyeti ve Ülkü Ocakları arasında organizasyonlar düzenleyerek, gençleri her türlü kötü alışkanlıklardan korumak için oyun stratejileri, eğitim destekleri sundu ve 2017'de  İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı görevini devretti.

Yıldırım, İstanbul 3. Bölge 4. Sıra Milletvekili Adayı oldu

18 Mart Olağan Kurultayı'nda, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeliğinde görevlendirilen Yıldırım, 24 Haziran seçimlerinde de İstanbul 3. Bölge 4. sıra Milletvekili Adayı olarak gösterildi. Adaylığının açıklanmasının ardından İstanbul Esenyurt'a bir Seçim Koordinasyon Merkezi açan Yıldırım, Seçim Koordinasyonunda avukat, sosyal medya uzmanı, gazeteci, siyaset bilimci ve 120 kişiden oluşan profesyonel ekip ile 24 Haziran seçimleri için koordinasyonda çalışmalar yürüttü.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)