Alexa

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'ten Sosyal Medya Hamlesi

Ocak TV'deki 'Soru Cevap' programında Sosyal Medyadan sorulan sorulara Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cevap verdi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, sosyal medya da takipçilerin ülkü ocakları ve kendisiyle ilgili sorulara cevap verdi. Ülkü Ocakları tarafından gerçekleştirilen soru cevap programına sosyal medya kullanıcıları ilgil gösterdi.

ülkü ocaklarının faaliyetlerinin paylaşıldığı video kanalında yeni bir içeriğe başladı. Yutube ve diğer sosyal medya kanallarındaki izleyicilerin talebiyle bir kişi seçilerek sosyal medya üzerinden o kişiye sorular yönetiliyor. ve Genel Başkan Ateş cevaplandırıyor.

Türkiye nüfusunun yüzde 72’sine karşılık gelen 59,4 milyon kişi internet kullanırken, bunların 56,3 milyonu internete telefonlarından bağlanıyor.

Türkiye’de sosyal medya kullanıcı sayısı 55 milyona yakın. 60 milyon insan ise internet kullanıyor. İstatistiklere göre,Türkiye’de 43 milyon Facebook, 38 milyon Instagram, 9 milyon Twitter, 7.3 milyon Linkedin, 6.35 milyon da Snapchat kullanıcısı bulunuyor.

Dünya nüfusunun yarısından çoğu internet kullanıyor. Dolayısıyla sosyal medya platformunda Ülkü Ocaklarının aktif rol alması, etkinliklerde bulunması önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 12:29
YORUM EKLE