Ülkü Ocakları Tarihi Nedir, Ülkücü Öğreticiler Kimdir?

Ülkücü Hareketin tarihi merak ediliyor. Ülkü Ocakları ne zaman nasıl kurulduğu araştırılıyor. Yakın tarihimizin her zerresine mührünü vuran Ülkü Ocakları kendi tarihini yine kendisi anlatıyor.

MHP 07.09.2021, 23:49 25.09.2021, 13:58
Ülkü Ocakları Tarihi Nedir, Ülkücü Öğreticiler Kimdir?

Ülkü Ocakları yakın tarhimizde önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle son elli yıldır Ülkü Ocakları varlığını hep hissettirmiştir. Toplumların gelecek idealini sürekli olarak yeniden inşa eden gençliktir. Gençliğin yeni ufuklara doğru ilerlemek amacıyla milli ülküler edinmesi ise toplumun geleceğini garanti altına almaktadır.

Gençliğin milli ülküleri benimsemesi için yol göstericilere ihtiyaç vardır,  Bu yol göstericiler, gençliğin bir arada toplanması için milli ülküleri en doğru biçimde özümsemelerini sağlar; ancak bu sayede toplumun geleceği olan gençler milli ülküler ile donanır ve toplumu en iyi şekilde daha ileriye götürür. 

Türk gençliğinin milli ülküleri benimsemesini sağlayan ve Türk milletini maziden atiye götüren oluşumlar her daim varoldu. Türk gençliğinin milli ülküler etrafında toplanması için her devirde teşkilatlar kuruldu.

Ülkü Ocakları tarafından yazılan ve yorumlanan Ülkü Ocakları tarihini en kısa ve öz şekliyle buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)