Ülkü Ocaklarından “Kaba Can Kat” projesi

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, milli parklardan tonlarca çöp topladıklarını ve “Kaba Can Kat” projesi ile sokak hayvanlarına mama ve su verdiklerini söyledi.

MHP 14.07.2019, 02:45 14.07.2019, 16:17
Ülkü Ocaklarından “Kaba Can Kat” projesi

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, son bir ayda 65 bin ağaç diktiklerini belirtti. Milli parklardan tonlarca çöp topladıklarını ve “Kaba Can Kat” projesi ile de sokak hayvanlarına mama ve su verdiklerini ifade eden Sinan Ateş, çevre ve sokak hayvanlarına dair yürüttükleri çalışma ve projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

“Kaba Can Kat” projesini başlattıklarını ifade eden Ateş, havaların ısınmasıyla sokaklardaki kedi ve köpeklerin mama ve su ihtiyaçlarının arttığına dikkat çekerek, “Ülkü Ocakları olarak bir sosyal sorumluluk anlayışı kapsamında bu çalışmayı başlattık” dedi. Ateş,“Ben Bursalıyım. Bursa’da Gurabahane- i Laklakan diye leylek hastanesi vardır. Bunları kendimize örnek alıyoruz. Batıda sokak hayvanlarına rastlamanız pek mümkün değildir” dedi.

Ülkü Ocaklarının sosyal sorumluluk kapsamında 65 ilde 65 bin fidan dikildiğini, Sadece fidan dikimi değil, mevcut olanın korunması adına da çalışmaları bulunduğunu, Türkiye’de 43 milli parkta tonlarca çöp topladıklarını belirten Ateş, "Milli parkların girişine ‘çevrecilik milliyetçiliktir’ diye birer pankart astık. Bu çalışmamız da mütemadiyen devam ediyor.” dedi.

Gezi kalkışmasında çok ciddi zarar verdiklerini belirten Ateş,"Biz meselenin bir tarafı değiliz. Ancak yurt yapılmasını doğru buluyoruz. Orada ağaç kesilecekse iki katı, üç katı farklı yerlere dikilebilir. Bunu eleştirenler kaç tane ağaç dikmişler? Biz son bir ayda 65 bin ağaç diktik. Bunu eleştirenler acaba Türkiye’nin neresine ne kadar ağaç dikmişler?” Çeşitli sol örgüt militanlarının ODTÜ ormanlarında yakalandığını iddia eden Ateş, “Hiç bunları tartışmışlar mı? Hiç bunları sorgulamışlar mı?” dedi.

Ateş, “Devletimiz yurtlarını yapsın, öğrencilerini hiç kimseye muhtaç etmesin diyoruz. Ülkücülerin kalacağı falan tamamıyla bu meseleyi manipüle etmeye yönelik çabalardır. Ülkücüler 50 yıldır aynı. Ancak ülkücüler 50 yıl önce bu vatana, bu millete, bu vatanın toprağına, havasına suyuna dair ne söylüyorsa bugün de aynı şeyi söylüyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)