Ülkü Ocaklarından"Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme" Projesi

Gaziantep Ülkü Ocakları uyuşturucu ile mücadele kapsamında ‘Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme’ projesi harekete geçirildi. Projede herkes yer alacak...

MHP 08.04.2018, 12:56
Ülkü Ocaklarından"Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme" Projesi

Uzun zamandan beri uyuşturucuya karşı mücade veren ülkü ocakları tüm Türkiye'de Ülkü Ocakları şubelerinde gençlere yönelik yaptıkları farkındalık programları ve etkinlikleri ile yakından biliniyordu. Gençlerin uyuşturuculara karşı uyanık olmalarını sağlamak maksadıyla harekete geçen Ülkü Ocakları şimdi di yeni bir projeyle madde bağımlılığına dikkat çekti.

Gaziantep Ülkü Ocakları il başkanlığı tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında "Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme" sloganı ile başlattığı proje ile aileler uyuşturucu madde bağımlığına karşı bilinçlendiriliyor ve bağımlı gençlere sosyal destek veriliyor.

Projede her yaştan kişi görev alacak


Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanı Mehmet Fuat Yozbatıran, Bu önemli projeyi yaptıkları basın toplantısıyla birlikte kamuoyuna tanıttı. Projenin madde bağımlısı olmuş bireylerden ziyade risk grubunda olan gençlere ve bu gençlerin ailelerinin bilinçlendirilmesine yönelik olduğu belirten Yozbatıran, Gaziantep merkezli başlayacak projede öğretmenlerden akademisyenlere, öğrencilerden esnaflara kadar her yaştan kişinin görev alacağını ifade etti.

"AR-GE ekibi kurduk"

Proje kapsamında AR-GE ekibinin oluşturulduğunu da anlatan M.Fuat Yozbatıran, "Gaziantep’te madde bağımlılığı anlamında bir sorun olduğunu düşünüyoruz. Ve bu sorunun üzerine gidilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Aynı zamanda daha büyük sıkıntılar olmadan önlem alınması gerektiğini düşünüyoruz. Tabi bu madde bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığı sadece ülkemizin değil dünya genelinde yaşanan en büyük sorunlardan birisidir. Biz bu anlamda bir AR-GE ekibi kurduk. Ve bu ekibin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde resmi kurumlardan aldığımız verilerden sonra gördük ki hem ülkemizde hem Gaziantep’te bu anlamda bir sıkıntı var" dedi. 

"Resmi kurumlarla birlikte hareket edeceğiz"
 

Madde bağımlılığı ile erken mücadeleye başlamanın önemli olduğunu dile getiren Başkan Yozbatıran, “Gün geçtikte madde bağımlılığı ailemize ve çevremize daha fazla nüfuz etmektedir. Bugün bu konuyu ötelediğimiz takdirde yarın çok geç olacağını düşünmekteyiz. Ekibimiz ile birlikte bu konu hakkında çalışmalara başladık. Uzun görüşmelerin ardından böyle bir proje oluşturduk. Ve Sivil Toplum Kuruluşlarının çalışma alanlarını gözeterek, bu faaliyetleri planladık. Bu faaliyetleri kısa bir süre içerisinde tamamlamayı düşünüyoruz. Bu projede bir çok resmi kurumla birlikte hareket etmeyi düşünüyoruz“ diye konuştu.

 
Hedef kitlesi 18 ile 20 yaşındaki gençler ve aileleri olan proje kapsamında ailelere eğitimler verilecek. Bunun yanısıra çeşitli etkinlik ve faaliyetlerle bağımlı gençlere sosyal destekte bulunulacak.  
                 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)