Alexa

Usta: Esas Olan O Hayatın İçerisinde Olabilmek

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun'un Çarşamba ilçesinde gerçekleşen bedensel engelliler basketbol müsabakasına katıldı.

Usta: Esas Olan O Hayatın İçerisinde Olabilmek
banner327

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta Samsun'un Çarşamba ilçesinde gerçekleşen bedensel engelliler basketbol müsabakasına katıldı.

Bir dizi ziyaret kapsamında MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün ile ilçe yöneticilerinin katılımıyla bir araya gelen Samsun Milletvekili Erhan Usta Çarşamba ilçesinde gerçekleşen bedensel engelliler basketbol müsabakalarında katıldı. Çarşamba bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü ile Aydın Bedensel Engelliler Spor Kulübü arasında gerçekleşen basketbol müsabakasına katıldı.

Müsabaka öncesi Çarşamba Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mustafa Uçar ve Engelliler dernek başkanı Kerim Deniz ile görüşen Usta bedensel engellilerin sorunlarını dinledi. 

Dernek Başkanı Kerim Deniz Çarşamba ilçesindeki engellilerin topluma kazandırılması, normal bireyler gibi hayatlarını idame ettirebilmeleri için bir amaçları olması gerektiğini belirterek bu konuda siyasilerden destek istedi.

Esas olan o hayatın içerisinde olabilmek.

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta; “Engelliler için esas olan sosyal hayatın içerisinde olabilmektir. Evinde pencereden bakan engelli bireyler spor sayesinde harekete geçiyor, hayatlarında göremeyecekleri yerleri bu sayede görüyorlar. Türkiye’nin her yerine müsabakaya gidiyorlar, ancak ulaşımı minibüs ile sağladıklarını ifade ettiler, bu bir sosyal sorumluluk işidir, biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak her türlü desteği vermeye hazırız, aynı desteği iş adamlarımızdan da bekliyorlar ve bizde bkliyoruz. Engellilerimizin sosyal hayat içerisinde bir amaç ve bir misyona sahip olmaları için spor en büyük faktördür.” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2017, 15:44
YORUM EKLE