Volkan Yılmaz Kimdir?

MHP Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz, en hareketli adaylardan birisi olarak gündeme geliyor. Volkan Yılmaz, yerel seçimler kapsamında Silivri'de yaptığı çalışmalarla vatandaşların gönlüne taht kuruyor. Feki Volkan Yılmaz kimdir? Volkan Yılmaz nerelidir, kaç yaşındadır?

MHP 06.02.2019, 20:59 06.02.2019, 22:20
Volkan Yılmaz Kimdir?

Yerel seçimler yaklaşıyor. Partiler ve belediye başkan adayları siçim meydanlarını doldurmaya başladı. Kapı kapı gezerek kendilerini tanıtan başkan adayları bir diğer taraftan sosyal medyada da geniş yer tutuyor. 

Ak Parti İstanbul Aday Tanıtım Toplantısı'nda Bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ismi açıklanan isimlerden biriside MHP Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz oldu. Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz, olarak açıklanan ismin kim olduğu, nereli olduğu ve kaç yaşındadır? ve ne mezunu olduğu merak edilmeye başladı. 

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli için Silivri çok önemli olduğu belirtiliyor. MHP lideri Bahçeli İstanbul'da, partililerle biraya geldiği bir yemekte;  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ve 39 ilçedeki belediye başkan adaylarına başarılar dileyerek, "Özellikle Maltepe, Beşiktaş ve Silivri'yi sizlerden bahanesiz istiyorum." dedi.

SİLİVRİ YEREL SEÇİM SONUÇLARI (2014) ŞÖYLE:

GEÇERLİ OY SAYISI: 93.161

TOPLAM SEÇMEN SAYISI: 108.984

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi. Yüzde 48,8. Aldığı oy 43980
AK PARTİ - Adalet ve Kalkınma Partisi Yüzde 42,7 Aldığı oy 38418.
MHP - Milliyetçi Hareket Partisi. Yüzde 4,3. Aldığı oy 3898
HDP - Halkların Demokratik Partisi. Yüzde 2,2. Aldığı oy 1955
SP - Saadet Partisi. Yüzde 0,6. Aldığı oy 534
BBP - Büyük Birlik Partisi. Yüzde 0,5. Aldığı oy 439

Milliyetçi Hareket Partisi Silivri Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz, Silivri'de çok şanslı görünüyor. Ak Parti artı MHP'nin oyları ile Volkan Yılmaz Silivri'de belediye başkanı olma şansı çok yüksek.

Volkan Yılmaz kimdir?

1972 yılında İstanbul'un Silivri ilçesinde doğan Volkan Yılmaz, İlköğretim ve orta öğrenimini Büyükçekmece'de okudu.  yüksek öğrenimini  Uludağ Üniversitesi'nde tamamlayaran Volkan Yılmaz, Akaryakıt sektöründe işhayatına adımını attı. Aile şirketlerinin ortağı olan Yılmaz, Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) Üyesi ve Yüksek istişare Konseyi Üyesi'dir. 

Volkan yılmaz, girişimcilik kişiliğiyle tanınmaktadır. Büyükçekmece Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin Kurucu üyesi olan Volkan Yılmaz, 2008 yılında kurulan Aralarında MHP yöneticilerinin de bulunduğu kısa adı TÜRKATA olan, Stratejik Araştırmalar Eğitim ve Kültür Vakfı'nın mütevelli heyetinde yer almaktadır.

Uzun yılları profesyonel futbol da oynayan Yılmaz, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nda Yönetim Kurulu üyesidir. Teşkilat Başkanlığıda yapan Volkan Yılmaz, 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, Milliyetçi Hareket Partisi'nden İstanbul 3. Bölge 6'nci sıradan milletvekili adayıdır. Volkan Yılmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)