Yaşar Yıldırım, Haçlı Seferleri, Ayasofya'yı aldıktan sonra durulmuştur

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, katıldığı A Haber TV canlı yayın proğramında Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, ''Haç ile Hilal'in mücadelesi, 1400 yıldır devam ediyor. Hilal'in Haçı yenmesinin en büyük sembolü Ayasofya'dır." dedi.

MHP 15.06.2020, 00:39 15.06.2020, 22:55
Yaşar Yıldırım, Haçlı Seferleri, Ayasofya'yı aldıktan sonra durulmuştur

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Haçlılar, Müslümanların dünyadaki varlıklarına tahammül edemediklerini Onun için binlerce km yol katedip İslam coğrafyasında, İslam daha yeşermeden yeryüzünden silmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Haçın en büyük sembolünü Hilal yenmiştir

A Haber TV canlı yayın proğramında Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili konuşan Yıldırım, Osmanlı'nın Kızılelması'nın Haç'ı durdurmak ve Peygamber Efendimiz'in(s.a.v) övgüsüne mazhar olmak olduğunu, Hilal'in Haçı yenmesinin en büyük sembolünün Ayasofya olduğunu ve Haç ile Hilal'in mücadelesinin kıyamete kadar devam edeceğini belirtti.

Haç ile Hilal'in mücadelesi, 1400 yıldır devam ettiğini, Hilal'in Haçı yenmesinin en büyük sembolü Ayasofya olduğunu dile getiren Yaşar yıldırım, "Haçlı Seferleri, Ayasofya'yı aldıktan sonra durulmuştur. Avrupa'yı da frenlemişsiniz. Haçlıların, Haçlı Seferlerini durdurdunuz. Haç'ı mağlup ettiniz. Osmanlı'nın Kızılelması; Haç'ı durdurmak ve Peygamber Efendimiz'in (s.a.v) övgüsüne mazhar olmaktır. Komutan, Ordu ve Millet olarak Osmanlı sonuç almıştır. Haçın en büyük sembolünü Hilal yenmiştir. Netice itibariyle, Hristiyanlar da Haçlı zihniyetinde olanlar da bu mantıkla bakıyor.'' şeklinde konuştu.

Haçlılar, Müslümanların dünyadaki varlıklarına tahammül edemezler

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Haçlı zihniyeti ile Hristiyanlar farklı bir şey olduğunu, Haçlı zihniyetinde tahammülsüzlük bulunduğunu belirterek;"Haçlılar, Müslümanlara tahammül edemezler. Bundan 20 yıl evvel, Bosna'da kendi kanından kendi canından kendi komşularından olan Bosnalıları kestiler. Kadın erkek ve çocukları bir camiye toplayıp yaktılar. Camiye gidenle meyhaneye gideni ayırt etmediler. Çünkü kimlik olarak hepsi Müslümandı. Haçlılar, Müslümanların dünyadaki varlıklarına tahammül edemezler. Onun için binlerce km yol katedip İslam coğrafyasında, İslam daha yeşermeden yeryüzünden silmeye çalıştılar." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)