Yaşar Yıldırım Kimdir? (MHP Başkanlık Divanı)

Milliyetçi Hareket Partisi 12. Olağan Büyük Kurultayının gerçekleştirilmesinden sonra MHP'yi yönetecek kurmay isimlerden birisinin de Yaşar Yıldırım olduğu ortaya çıktı. Peki Yaşar Yıldırım kimdir?

MHP 24.03.2018, 17:24 18.04.2019, 16:22
Yaşar Yıldırım Kimdir? (MHP Başkanlık Divanı)

MHP'de Genel Başkan seçilen Devlet Bahçeli'nin birlikte çalışacak olan A Takımı belirlendi. Bahçeli'nin listesinde 7 farklı isim yer aldı. Bu listede Ülkücü hareket içerisinde önemli isimlerden birisi de Yaşar Yıldırım oldu.Peki Yaşar Yıldırım kimdir, ne iş yapar ve ne mezunudur? Yaşar Yıldırım'ın Ülkücü Hareket içerisindeki daha önceki görevi ne idi?

MHP'DE DİKKAT ÇEKEN YENİ İSİMLER KİMDİR?

MHP'de Bahçeli'nin A Takımı listesinde; Yaşar Yıldırım, İzzet Ulvi Yönter, Fethi Yıldız, Deniz Depboylu, Sefer Aycan, Kamil Aydın ve Fatih Çetinkaya MHP'de yönetime giren yeni isimler oldu.

Yaşar Yıldırım Kimdir?

Yaşar Yıldırım,1994 senesinde Kızılcahamam Belediye Başkanlığı'na seçildi. Görev süresi boyunca bölgenin kalkınması için önemli çalışmalarda bulunan Yaşar Yıldırım, 1956 yılında Ankara'nın Kızılcahamam beldesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü’nden mezun olan Yıldırım, Öğrencilik yıllarında çeşitli sosyal derneklerde aktif olarak çalışmalarda bulundu. Yaşar Yıldırım, 1980 yılında Ülkü Ocakları Derneği'nin genel başkanı olarak görev yaptı. Birçok gazete ve Dergilerde yayınlanmış yazıları vardır.

1991 Türkiye genel seçimlerinde de Refah Partisi listesinden Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili adayı olan Yaşar Yıldırım, 1994 senesinde Kızılcahamam Belediye Başkanlığı'na seçildi. Bu dönemde bölgeyi hızlı bir şekilde termal turizmin merkezi haline getiren Yıldırım,  Türkiye’nin Davos’u'diye anılmasını sağlayan yatırımlar gerçekleştirildi. 2000 yılında MHP Ankara il başkanı olan Yaşar Yıldırım, 2 yıl boyunca bu vazifesini yürüttü. Yaşar Yıldırım, Hayatının her döneminde vatanına ve milletine hizmeti bir şiar olarak benimsemiştir. MHP'nin 12. Kurultayından sonra başkanlık makamına getirilen Yıldırım, MHP'de 7 yeni isimden birisi oldu.

Yorumlar (4)
Ahmet Lütfi KÖŞKER 3 yıl önce
yeni görevinizin hayırlı ve uğurlu olmasını niyaz eder esenlikler dilerim
mücteba Taşdelenoglu 3 yıl önce
Allah başkanın yolun açık eylesin
Meral keskin 3 yıl önce
Hakettin başkan.Mhp başkanlığınıda kap.Yaparsın
Aybike ÜNLÜ 3 yıl önce
Göreviniz hayırlı uğurlu olsun... haberinizi alınca çok sevindim. Yolunuz açık olsun