Alexa

Yaşar Yıldırım Kimdir? (MHP Başkanlık Divanı)

Milliyetçi Hareket Partisi 12. Olağan Büyük Kurultayının gerçekleştirilmesinden sonra MHP'yi yönetecek kurmay isimlerden birisinin de Yaşar Yıldırım olduğu ortaya çıktı.

Yaşar Yıldırım Kimdir? (MHP Başkanlık Divanı)

MHP'de Genel Başkan seçilen Devlet Bahçeli'nin birlikte çalışacak olan A Takımı belirlendi. Bahçeli'nin listesinde 7 farklı isim yer aldı.

 
MHP'DE  DİKKAT ÇEKEN YENİ İSİMLER

Yaşar Yıldırım, İzzet Ulvi Yönter, Fethi Yıldız, Deniz Depboylu, Sefer Aycan, Kamil Aydın ve Fatih Çetinkaya MHP'de yönetime giren yeni isimler oldu. 


Yaşar Yıldırım Kimdir?


Yaşar Yıldırım,1994 senesinde  Kızılcahamam Belediye Başkanlığı'na seçildi. Yıldırım, görev süresi boyunca bölgenin kalkınması için önemli çalışmalarda bulunmuştur.


Yaşar Yıldırım, 1956 yılında Ankara'nın Kızılcahamam beldesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü’nden mezun olmuştur. Öğrencilik yıllarında çeşitli sosyal derneklerde aktif olarak çalışmalarda bulunan Yaşar Yıldırım, 1980 yılında  Ülkü Ocakları Derneği'nin genel başkanı olarak görev yapmıştır. Birçok gazete ve Dergilerde yayınlanmış yazıları vardır.

1991 Türkiye genel seçimlerinde de Refah Partisi listesinden Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili adayı olan Yaşar Yıldırım, 1994 senesinde Kızılcahamam Belediye Başkanlığı'na seçildi. Bu dönemde bölge hızlı bir şekilde termal turizmin merkezi haline geldi ve 'Türkiye’nin Davos’u'diye anılmasını sağlayan yatırımlar gerçekleştirildi. 2000 yılında MHP Ankara il başkanı olan Yıldırım, 2 yıl boyunca bu vazifesini yürütmüştür. Yaşar Hayatının her döneminde vatanına ve milletine hizmeti bir şiar olarak benimsemiştir. Son olarak Yaşar Yıldırım, MHP'nin 12. Kurultayından sonra başkanlık makamına giren 7 yeni isimlerden birisi oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Lütfi KÖŞKER
Ahmet Lütfi KÖŞKER - 11 ay Önce

yeni görevinizin hayırlı ve uğurlu olmasını niyaz eder esenlikler dilerim

mücteba Taşdelenoglu
mücteba Taşdelenoglu - 9 ay Önce

Allah başkanın yolun açık eylesin

Meral keskin
Meral keskin - 8 ay Önce

Hakettin başkan.Mhp başkanlığınıda kap.Yaparsın

Aybike ÜNLÜ
Aybike ÜNLÜ - 4 ay Önce

Göreviniz hayırlı uğurlu olsun... haberinizi alınca çok sevindim. Yolunuz açık olsun

banner307

banner313