Yaşar Yıldırım: Türkiye Güvenli Bir Ülkedir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Adım Adım 2023 İl İl Anadolu" programları kapsamında bulunduğu Amasya'da, Devletin ayakları üzerinde duran ekonomik siteminde bir sıkıntı olmadığını söyledi.

MHP 20.11.2021, 21:05 20.11.2021, 21:34
Yaşar Yıldırım: Türkiye Güvenli Bir Ülkedir

Yaşar Yıldırım, Adım Adım 2023 İl İl Anadolu" programları kapsamında Amasya Ziyaretlerinde, Türkiye ve dünyada salgından dolayı bir ekonomik sıkıntının yaşandığını dile getirerek,  “Kötü yönetimden kaynaklı bir ekonomik kriz söz konusu değil. Dünyadaki bir ekonomik çöküntünün Türkiye’ye yansıması vardır." dedi.

İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de şehidin ağabeyine küfretmesini değerlendiren Yıldırım, “Dünyadaki bu küresel hadiseyi elbette ki bizim siyasetçimiz kullanacak, siyaset yapıyoruz. O da gelecek, ’açız aç’ diye gezecek Bingöl’de, yanında getirdiği de şehit ailesine sövecek. Özellikle tembihleyecekler esnafa girdiğimizde ne diyeceksin, ‘dükkan kirasını ödeyemiyorum’ diyeceksin, ‘çocuğuma süt alamıyorum’ diye bağıracaksın. Kaos ortamı oluşacak. Bunu yapıyorlar yapacaklar." dedi.

Türkiye’deki siyasi partilerin ortak bir paydada buluşması gerektiğini anlatan Yaşar Yıldırım, Türkiye’nin içerisinde siyasetçiler olarak, partiler olarak elbette görüş ayrılıkları bulunduğunu Ama Türkiye’nin dünyadaki menfaatleri söz konusu olduğu andan itibaren bütün siyasi partilerin aynı noktada olmasıgerektiğinin altını çizdi. Yıldırım, "Bizim endişemiz işte tam burada. Türkiye çok şükür güvenli bir ülkedir. Evimizde bugün yavan ekmek yeriz, yarın yağlı ekmek yeriz ama bizim ekmeğimizi almaya kimse cesaret edemez, kimsenin de gücü yetmez. Türkiye’ye Suriye’den gelenlerin hepsi fakir, fukara mı, gelenleri çoğu zengin. Malını koruyamadı, canını koruyamadı, namusu koruyamadı, parasını koruyamadı kaçtı. Güvenlik yok çünkü”dedi.

Toplantıya, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, MHP MYK üyeleri Necmi Yıldırım ile Ahmet Kürşat Azkur, MHP MDK Üyesi Özmen Alp Giray Erdemir, İl Başkanı Şuayip Ak, partililer, muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.

Daha sonra, Yaşar Yıldırım ve Ülkü Ocakları İl Başkanı Alperen Akpınar, MHP Merkez İlçe Başkanı Oğuzhan Yetik, İl, İlçe yöneticileri ile ce parti yöneticileri ile birlikte “Adım Adım 2023, İl İl Anadolu Programı kapsamında esnaf ziyareti gerçekleştirildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)