Balık Limonlu mu yenir Limonsuz mu?

Mutfak 22.09.2020, 21:32
Balık Limonlu mu yenir Limonsuz mu?

Daha önce 'Melemen mi Menemen mi' veya 'Menemen soğanlı mı yenir soğansız mı?' tartışmaları yapılıyordu. Bu akşam MasterChef yarışmasında 'Balık limonlu mu limonsu mu yenir' tartışma konusu oldu? Peki Balığa limon sıkılır mı, veya hangi balıklara limon sıkılır?

MasterChef izleyicilerin en çok takip ettiği yarışma programlarından biri.MasterChef'in son bölümünde yarışmacılar; balık yapma sınıvana girdi. Yarışmacılar balık yapmak için en iyi teknikleri öğrenmeye çalıştı.

“Balığa limon sıkılır mı sıkılmaz mı?”

Türkiye'de Balığa limon sıkmak neredeyse bir kültür haline gelmiştir. Uzmanlar tarafından beynin gıdası olarak görülen balık yağı, sağlığımız için çok önemli bir besin takviyesi olduğunu Dünya Saglık Örgütü (WHO) trafından günde minimum 2.2 gr. tüketilmesi önerilen balık yağı vücutta koruma kalkanı görevini üstlendiğini belirtiyor.

Omega-3 olarak da bilinen besin kaynağı doğal olarak balık yiyerek alınıyor. Omega-3 alımı. hem kanı sulandırıyor hem de antikolajen gibi özellikleri içinde barındırıyor. Balığın üstüne limon sıkılmaz. Çünkü, Limon, omega-3 ile etkileşime girdiğinde onu bozar, etkisini yitirmesine neden olur.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)