İstanbul’da Soğuk Baklava Nerede Yenir?

Mutfak 29.04.2021, 14:43 26.11.2021, 21:40
İstanbul’da Soğuk Baklava Nerede Yenir?

Son birkaç yıldır soğuk baklavaya gösterilen rağbet ciddi oranda artış gösterdi. Özellikle yaz aylarında şerbetli ağır tatlılar yerine, daha hafif ve lezzetli bir tatlı tüketmek isteyen pek çok kişi soğuk baklava tercih ediyor. Eğer siz de soğuk baklavayı çok seviyor ya da ilk kez soğuk baklavayı yiyecekseniz kaliteli, lezzetli ve taze baklava hizmeti sunan Pürtat Baklava’yı tercih edebilirsiniz!

İstanbul Soğuk Baklava Sipariş

Sütlü, şerbetli ve çikolatalı tatlıların lezzetini bir araya getiren soğuk baklavanın pandemi dönemiyle birlikte tanınırlığı iyice arttı. Son derecede lezzetli, hem görünümü hem de tadı ile size bir şölen yaşatacak soğuk baklavanın yeneceği doğru mekan Pürtat Baklava’dır.

Hemen Pürtat Baklava ile iletişime geçerek soğuk baklava siparişi verebilirsiniz. Sütlü ürünler ve soğuk baklavanın İstanbul dışına gönderimi yapılmadığından İstanbul içi siparişleriniz için Pürtat Baklava’yı gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz.

Soğuk Baklavanın İçeriği

Soğuk baklavayı yiyen herkes bu baklavanın neden bu kadar lezzetli olduğunu merak etmektedir. Genel olarak soğuk baklavanın içerisinde baklava yufkası, şeker, sade yağ, süt, bitter çikolata ve pasta kreması gibi birbirinden lezzetli yiyecekler bulunmaktadır. Bu lezzetlerin bir araya gelmesi ile de ortaya hem sütlü hem şerbetli hem de çikolatalı bir tatlı çıkmaktadır.

İstanbul Soğuk Baklava Tepsi

Eğer soğuk baklava İstanbul bölgesi için sipariş verecekseniz;

  • 1 kg soğuk baklavada ortalama olarak 16-18 adet arası baklava bulunmaktadır.
  • 1 tepsi soğuk baklavada ise 63 dilim baklava bulunur.

Soğuk Baklava Nasıl Hazırlanır?

Soğuk baklavanın hazırlanması 3 aşamadan oluşur:

  1. İlk aşamada ortalama 40 kat yufka açılır. Bu yufkaların içerisine yöresinden gelen hammaddeler özenle konulur.
  2. İkinci aşamada baklava fırına sürülür. Hava şartlarına göre değişmekle birlikte genel olarak 160 – 180 derece fırında baklava 35 – 40 dakika arası pişirilir.
  3. Üçüncü aşamada ise fırından çıkarılarak dinlendirilen baklavanın üzerine süt ve şekerden yapılan şerbeti dökülür.

İstanbul Soğuk Baklava Fiyatları

Pürtat Baklava sizlere kaliteli, lezzetli, doğal ürünlerden hazırlanan baklavaları ekonomik fiyatlarla sunmaktadır. Hem cebinizi hem yüzünüzü güldüren soğuk baklava fiyatı ile bütçenizi yormadan yöresel lezzetlerimizden mahrum kalmayın!

Yorumlar (0)