Kedi Maması ve Kedi Malzemeleri Uygun Fiyatlarla Zoo.com.tr ‘de!

Mutfak 17.01.2022, 14:34
Kedi Maması ve Kedi Malzemeleri Uygun Fiyatlarla Zoo.com.tr ‘de!

Kediniz için alacağınız mamanın kalitesi son derece mühimdir. Aynı şey diğer kedi ürünleri için de geçerlidir. Kedi dostunuzun sağlıklı ve uzun ömürlü olması için ona sağladığınız mama ve malzemelere dikkat etmelisiniz. Güvenilir yerlerden alışveriş yaparak, kedinize iyi koşullarda bakabilirsiniz.

Kedi Maması Sağlıklı ve Besleyici Olmalı

Kedinize vereceğiniz mamanın sağlıklı ve güvenli olması gerekir. Kedi maması besin bileşenleri açısından yoğun ve ideal düzeyde olmalıdır. Mamanın proteinler, vitaminler ve kalsiyum gibi çeşitli maddeler bakımından zengin olduğundan emin olduktan sonra alım yapmanız gerekir. Kedinizin çeşitli besin maddelerine gereksinimi olur. Mamanın tam ve dengeli olması demek, kedinizin sağlıklı beslenmesi demektir. Bu nedenle de besleyicilik yönü yüksek olan mamalardan satın almaya gayret etmelisiniz.

Kuru Kedi Maması Kaliteli Olmalı

Kedi mamaları çeşitli şekillerde ve aromalarda üretilir. Bu mamalar arasında en çok tercih edilenlerin kuru kedi maması olduğunu rahatlıkla söylememiz mümkün. Kediler için benzersiz bir seçim olan kuru mamalar, onların genel vücut sağlığını optimal anlamda destekler. Bununla beraber kuru mamalar son derece lezzetli bir tat sunar. Bu da kedilerin mutlu olmasına yardımcıdır.

Kuru mama, kedinizin ağız ve diş sağlığına da etki eder. Kedi dostunuzun diş sağlığını destekleyen bu kaliteli mamalar, aynı zamanda onun sindirim ve bağışıklık sistemini de korur. Ancak kuru mamanın fayda sunabilmesi için tam ve dengeli olması önemlidir. Aynı zamanda mama, kedinizin yaşına ve ırkına da hitap etmelidir. Bu sayede kediniz mamasından maksimum düzeyde yarar elde eder.

Kedi Tuvaletini Unutmayın

Kedi sahiplenirken ilk olarak verilmesi gerekilen eğitim kesinlikle tuvalet eğitimidir. Bazı yetişkin kedilere, diğer ebeveynleri tarafından tuvalet eğitimi kazandırılmış olsa da eğer bir yavru kedi sahiplendiyseniz tuvalet eğitimi sorumluluğunun sizde olacağını bilmeniz gerekmektedir. Ancak bu eğitim sonucunda sürekli olarak bir sonuç sağlanamayabilir. Örneğin, kediniz hastalığında ya da kedi kum kaplarına alışamadıklarında evin herhangi başka bir yerine tuvaletlerini yapabilirler. Eğer bu durum sıklıkla yaşanıyorsa seçmiş olduğunuz kedi tuvaletinde birtakım sıkıntılar var demektir.

Bu yüzden kedinize en uygun kedi tuvaleti seçmek için bazı durumları bilmeniz gerekmektedir. Kedi tuvalet kaplarının boyutu ne kadar büyük olursa o kadar iyi olacaktır. Büyük olmasının yanı sıra kedi tuvaletinin kolay temizlenebilmesi açısından temizlenebilir maddelerden yapılmış olması da gerekmektedir. Kedi tuvaletinin yanında kedi kumu küreği de tercih ederseniz temizleme işleminiz daha kolay olacaktır. Kediler, çok fazla hareketli olduklarından dolayı kedi kumlarını da etrafa çok fazla saçabilirler. Ancak bu her kedide görülen bir özellik değildir. Kedinizin bu özelliğini gözlemleyerek tercihe göre açık ya da kapalı bir kedi tuvaleti seçebilirsiniz.

En iyi kedi maması ve malzemeleri için pet shop ZOO’yu tercih edebilirsiniz.

Yorumlar (0)