Metro Samsun Mağazası 8 Mart’ta Yarışma Düzenledi

Metro Samsun Mağazası tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'de yemek yarışması organize etti. Yarışmanın kazananı 123 kişiyi eleyerek birinciliği elde eden Edagül Bumin oldu.

Mutfak 10.03.2020, 19:00 10.03.2020, 21:35
Metro Samsun Mağazası 8 Mart’ta Yarışma Düzenledi

Gastro Art Mutfak Akademisi’nde uygulamalı eğitime katılan 24 yarışmacının 5’i finale kalmaya hak kazandğı METRO tarafından düzenlenen yemek yarışma programının kazananı belli oldu.oldu. Metro Türkiye Samsun Mağazası 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara özel yemek yarışmasının birincisi Edagül Bumin olurken, ikinci Sevdican Demircan, üçüncü ise Gülden Dinger oldu.

23 kişinin katıldığı yarışmada iki farklı eleme yapıldı. Eleme sonunda Gastro Art Mutfak Akademisi’nde uygulamalı eğitime katılan 24 yarışmacının 5’i finale kalmaya hak kazandı. 

Jüri koltuğunda Gastro Art Mutfak Akademisi Şefi Ercan Yılmaz, Anemon Hotel Executive Şefi Ali İhsan Güleryüz ve Samsun Morin Otel’in Şefi Hacı Kurt Sancı’nın oturduğu yarışma lezzetli anlara sahne oldu.

Metro Samsun Mağaza İşletme Müdürü Murat Erçin, yarışmanın finalinde kadınlar gününü kutlayarak elemelerin oldukça heyecanlı ve lezzetli geçtiğini belirterek, "Metro Türkiye olarak Türk mutfağının ve değerlerinin daimiyetini sağlama, bunu gelecek nesillere aktarma amacı ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz kadın istihdamını destekliyoruz; kadın işletmecilerle, kadın tedarikçilerle çalışıyoruz. Bugün de Samsunlu kadınlar için bir araya geldik. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de Samsunlu kadınların yeteneklerini sergilediği bir yemek yarışmasıyla kutlamak istedik. Yarışmamızda kadınların emeğinin karşılığında çok lezzetli yemekler ortaya çıktı. Hem yarışmamıza katılan Samsunlu kadınlara hem de böyle bir etkinlikte bizimle birlikte olan jüri üyelerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)