'Türkiye Şefin En İyi Tabağı Yarışması' 3. kez düzenleniyor

WorldFood İstanbul Fuarı; dünyanın önde gelen şef, gurme, yemek yazarı, gazeteciler, otel ve restoran işletmecilerinin üye olduğu World Gourmet Society iş birliğinde uluslararası “Best Plate Challenge” yarışmasını 3. kez düzenliyor.

Mutfak 03.07.2020, 22:27
'Türkiye Şefin En İyi Tabağı Yarışması' 3. kez düzenleniyor

Gıda sektörünün bölgesel ve uluslararası iş birliği platformu, bölgedeki en yeni ürün, hizmet ve teknolojilerin sergilendiği WorldFood İstanbul Fuarı, dünyanın önde gelen şef, gurme, yemek yazarı, gazeteciler, otel ve restoran işletmecilerinin üye olduğu World Gourmet Society iş birliğinde uluslararası “Best Plate Challenge” yarışmasını 3. kez düzenliyor.

“Türkiye Şefin En İyi Tabağı Yarışması”

WGS iş birliği ve Aşçılar Derneği, Favori Lezzetler ve Gastronomi Turizmi Derneği destekleriyle, “Türkiye Şefin En İyi Tabağı Yarışması” ile Türkiye’nin dört bir yanındaki şeflerin uluslararası platformda tanınmaları, yerel ürünleri tanıtmaları, bölge ve kültürlerini paylaşmalarında bir köprü olunması amaçlanıyor.

Ktılım tamamen ücretsiz

Fotoğraf ve video paylaşımıyla ücretsiz gerçekleştirileceği yarışmaya; yüksek kaliteli, üstün niteliklerle yemek yapan ve servis eden tüm otel, restoran ve kafe şefleri katılabiliyor.

Yarışmaya geçtiğimiz senelerde video gönderimiyle katılım sağlanmıştı. Yarışmacılar, bu sene yaratıcı tabakların fotoğraflarını göndererek de katılım sağlanabilecekler.

Türkiye Şefin En İyi Tabağı Yarışması büyüyor

İçerik, başvuru ve değerlendirme süreçlerinin tamamen dijital olarak ilerleyeceği yarışmanın global jürisinde yer alan isimler şöyle:

Alan Coxon – Fransa - TV Programcı, Şef

Andreas Döllerer – Avusturya - Lerbach Castle, Almanya & La Taverna, Milano Şefi

Andy Hayler – Birleşik Krallık - Gurma, Yemek Eleştirmeni

Armando Cristofori – İtalya - Italian Dining Summit Başkanı

Erik Wolf – Birleşik Krallık - World Food Travel Birliği Başkanı

Hannes Tiefenthaler – Avusturya - Rocchini CEO

Holger Bodendorf – Almanya - Michelin Yıldızlı Şef

Oliver Lange – A.B.D.- Zuma Baş Şef

Uwe Micheel – B.A.E.- Emirates Culinary Guild Başkanı

Fotoğraf ve Video Kategorileri

Şef Olarak Kişiliğini Göster (Yıldız Kategori)

En Profesyonel Hazırlanmış Fotoğraf ya da Video (Yıldız Kategori)

  • En Yaratıcı Tabak
  • En İyi Malzeme Kullanımı
  • En İyi Pişirme Tekniği
  • En İyi Yerel Lezzet
  • En Eğlenceli Video

En İyi Sosyal Medya Etkileşimi

Türkiye finalistlerinin tabakları, 2-5 Eylül 2020 tarihlerinde düzenlenen WorldFood İstanbul kapsamında tanıtılacak ve madalyalarına kavuşacak.

Türkiye Şefin En İyi Tabağı Yarışmasına kabul edilen tüm yarışmacılar, global yarışmaya da doğrudan katılma hakkı kazanacak. Global final ise 25 Ocak 2021 tarihinde Londra’da gerçekleştirilecek. Dünyanın dört bir yanından ünlü şefler ağırlanacak.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
15°
açık