A101, Coranavirüs (COVID 19) Müşteri ve Çalışanlarını Koruyor

Korona (COVID 19) salgını tüm dünyayı sararken Türkiye'de de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasıyla birlikte üst düzeyde önlemler alınmaya başladı. Virüs tehlikesinde gıdanın çok önemli olduğu ülkemizde A101 marketleri, Koronavirüs (COVID19) ile mücadelede tedbirleri ilk günden itibaren almaya başladı.

Sağlık 22.03.2020, 21:09
A101, Coranavirüs (COVID 19) Müşteri ve Çalışanlarını Koruyor

A101, COVID 19 Sürecini Dikkatle Takip ederken, A101, çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını ve güvenliğini en üst seviyede tutmaya özen gösteriyor. Sürecin en başından beri Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun bildirgelerini harfiyen uyguladıklarını belirten A101 yetkilileri, çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını ve güvenliğini de en üst seviyede tutmaya özen gösteriyor.

9.000 marketi ile halkın her türlü ihtiyacını en uygun ve kesintisiz şekilde çözmek üzere tüm çalışanları ile görev başında olan A101, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’ndan gelen yeni bilgiler ve ilave önlemlere göre aksiyon alan ve bu kapsamda tedbirlerini artırdı. A101, Sağlık Bakanlığı web sitesinde 19 Mart akşamı yayınlanan bilgilerde “ilave önlem” olarak belirtilen tıbbi maskeleri bütün mağazalarına gönderecek şekilde hazırlıklarını tamamlayıp dağıtıma başladı.

A101, kurumsal önlemlerinin yanı sıra sosyal medya hesaplarından da toplumsal ve kişisel sorumlululuk kapsamında gereğini yerine getiriyor. Bu bağlamda, alışveriş arabalarının ürünleri taşıma misyonu dışında sosyal mesafeyi koruyucu etkisi olduğun bilgisini paylaşan farkındalık yaratıyor. İki alışveriş arabası arasında bulunan ve kasada sıra beklerken önünündeki kişiyle araya konan 1,5 metrenin önemli olduğunu hatırlatıyor.

Ayrıca insan sirkülasyonunun fazla olduğu marketlerindeki ödemelerin, kredi/banka kartlarının “temassız ödeme” özelliği kullanılarak yapılmasını öneriyor. Bunun dışında A101 marketlerinden çıkarken ellerin dezenfekte edilmesini, göz,ağız ve burun ile temasından kaçınılmasını tavsiye ediyor.

Marketler Kapatılacak mı?

İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca bazı işletmelerin faaliyetleri geçici süreyle durdurulduğunu açıklamasının ardından marketlerinde kapatılıp kapatılmayacağı hususu merak edildi. Çişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca bazı işletmelerin faaliyetleri geçici süreyle durduruldu. Bu işletmerler arasında marketler yer almıyor..

A101 Hakkında

A101, Türkiye’nin 81 ilinde, 956 ilçesinde ve 9000 market ile faaliyet gösterriyor. Deloitte Perakendenin Küresel Güçleri 2020 Raporu’na göre A101, Dünya’nın en hızlı büyüyen beşinci şirketi olmuştur. A101 yaklaşık 54.000 çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile perakende sektöründe öncü oldu.Türkiye’nin en büyük 20 şirketi arasında yer alan A101 zincir marketlerinde; müşterilerine düşük fiyatlarla kaliteli gıda ve tüketim malzemeleri sunmasıyla biliniyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
10°
sisli