Alexa

Ağız ve Diş Sağlığı...

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre, ağız ve diş bakımında diş çürüklerine rastlanma oranının çocuklarda yüzde 90'ları erişkinlerde ise yüzde 100'ü bulduğu belirlendi.

Ağız ve Diş Sağlığı...
Diş çürükleri Türkiye'de en sık rastlanan kronik hastalıklar arasında yer aldı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre, ağız ve diş bakımında dünya genelinde diş çürüklerine rastlanma oranının okul çağındaki çocuklarda yüzde 90'ları erişkinlerde ise yüzde 100'ü bulduğu belirlendi.

Diş sağlığının bozulması vücuttaki diğer organları da etkiliyor. Diş sağlığının bozulması, kalp, böbrek, eklem gibi yapılarda önemli sağlık sorunlarına yol açıyor, 

Türkiye'de nüfusun yüzde 86’sının dişlerini düzenli fırçalamadığı tespit edildi.
 
DİŞ HEKİMLERİNE GİTMİYORUZ...
 
Yapılan araştırmalara göre; Avrupa’da bir kişinin yılda 5 kez diş hekimine gittiği belirlenirken, Türkiye’de ise diş hekimine gitme sıklığının 0.7 olduğu tespit edildi. Buna göre yılda bir kez bile diş hekimine gitmediğimiz ortaya çıktı.

 Medya Takip Ajansı Interpress’ı “Diş Hekimleri Günü ile Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” nedeniyle üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan incelemelerde bulundu.

Buna göre; ağız ve diş sağlığı ile ilgili yazılı basında yılbaşından bu yana 23 bin 780 haber çıkarken, diş hekimleri hakkında ise 15 bin 416 haber yayınlandığı tespit edildi.

 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2016, 17:39
YORUM EKLE