Aile ve Çift Terapisi Nedir?

Aile ve çift terapisi kapsamındaki en temel amaç; aile içerisinde ve çiftlerin kendi aralarında yaşanan sıkıntıların ele alınarak çatışmaların nihayete erdirilmesidir.

Sağlık 12.08.2021, 20:18
Aile ve Çift Terapisi Nedir?

Aile ve çift terapisi, gelişim ve değişimlerin sağlanması adına çiftler ve aileler arasındaki yakın ilişkilerin kurulmaya çalışıldığı psikoterapiye verilen genel isimdir. İnsanların diğer bireyler ile kurmuş oldukları ilişkilerin tümü ruh sağlıkları ve duygusal doyumları için oldukça önemlidir. Özellikle de ebeveynler, eş ve çocuklar üzerine kurulu yakın ilişkilerde bu rol daha da önem kazanmaktadır. Yakın ilişkiler içerisinde yer alan evlilik ilişkisinde de yine eşlerin zaman zaman birbiriyle çatışması, sıkıntılı dönemler geçirmesi mümkündür.

Aile ve çift terapisi kapsamındaki en temel amaç ise aile içerisinde ve çiftlerin kendi aralarında yaşanan sıkıntıların ele alınarak çatışmaların nihayete erdirilmesidir. Böylelikle aile üyelerinin tümünde gelişim ve değişim de beklenmektedir. Aile içi ilişkilerin düzenlenmesi ile birlikte durumlar ve insanlar arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi de hedeflenmektedir.

İzmir ve çevresinde yer alan ailelerin, çiftlerin yaşadığı tüm olumsuzlukları en aza indirgemesi ve davranışlarında olumlu anlamda değişimler yakalaması adına İzmir aile terapisti kapsamında araştırmalar yaparak kendilerine en uygun kliniklere gitmesinde yarar vardır.

Aile Terapisti Ne İşe Yarar?

Aile Terapisti Ne İşe Yarar

Aile terapistleri, aile içerisinde yaşadığı çeşitli sorunlarla başvuran kişilerin doğru yönlendirilmesi için çalışan kişilerdir. Aile içerisinde eşler arasında, çocuklar arasında zaman zaman iletişim sorunları ve çeşitli farklılıklar yaşanabilir. Bu gibi sorunları karşılıklı olarak düzeltilmesi adına aile terapistleri son derece büyük önem taşımaktadır. Aile terapistleri sağladığı hizmetleri kapsamında aile içerisindeki bireylerin karakteristik yapılarını daha iyi anlayacak olup onların ruh halini olumlu yönde değiştirmeye çalışacaktır. İnsanların aile içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı yaşadıkları ruh sağlığı sorunları aile terapistleri ile çözülebilir seviyeye gelecektir. Aile terapisti İzmir'de bu gibi sorunları yaşayan ve gerçekten aile terapistine ihtiyaç duyan kişilerin başvurabileceği bir alandır.

Sizler de aile içerisinde çeşitli nedenlerle sorunlar yaşıyorsanız aile terapistlerine başvurarak bu sorunları en aza indirgeyebilir ve çözebilirsiniz. Özellikle de eşler arasında yaşanan sorunlar daha fazla büyütülmeden engellenmelidir. Eşiniz aranızda her nedenle olursa olsun bir sorun seziyorsanız öncelikle kendi aranızda çözmeyi denemelisiniz. Kendi aranızda çözemediğiniz sorunları en güvendiğiniz aile terapistlerine danışarak çözüme kavuşturabilirsiniz.

Aile Terapistinden Kimler Yararlanabilir?

İzmir ve çevresinde ikamet eden ve aile içi sorunlar yüzünden huzursuz olan kimselerin İzmir aile terapisti olarak Ege Pozitig Psikoloji'yi tercih etmesinde yarar vardır. Aile içerisindeki tüm bireyler aile terapistinden yararlanabilir. Özellikle de birbiriyle sorun yaşayan aile bireylerinin kliniğimize başvuru yaparak sorunlarını çözmesi gerekmektedir. Alanında uzman aile terapistleri ile en iyi hizmetleri sunmaya devam eden Ege Pozitif Psikoloji, İzmir aile terapisti noktasında en iyilerden biridir. Sizler de aile terapisti İzmir araştırmalarınız kapsamınca Ege Pozitif Psikoloji'yi tercih edebilir ve aileniz, eşiniz arasındaki sorunlarınızı en aza indirgeyebilirsiniz. Detaylı bilgi için https://www.egepozitifpsikoloji.com/aile-terapisti/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (0)