Altının Suyunu Çıkarttılar

İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açan ‘Doğal, Organik, Sağlıklı Ürünler Fuarı’ Exponatura21’ de Organik çikolatadan çiğnenebilir diş macununa kadar birçok ürün sergilendi.

Sağlık 09.10.2021, 20:17 09.10.2021, 23:16
Altının Suyunu Çıkarttılar

‘Temiz Beslenme’ teması ile Perşembe günü İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açan ‘Doğal, Organik, Sağlıklı Ürünler Fuarı’ Exponatura21 tüm hızıyla devam ediyor. Fuarda Türkiye’nin farklı bölgelerinde yetişen birbirinden farklı bir o kadar da sağlıklı ürünlerini tüketiciler ile buluşturuldu. Organik çikolatadan çiğnenebilir diş macununa kadar birçok ürünün sergilendiği fuar, Pazar akşamına kadar açık olacak.

Hem havaların serinlemesi hem de yaşadığımız koronavirüs süreci organik ürün talebini daha da fazla arttırıyor. 

İstanbul’da yaşamayı bırakarak Balıkesir Ocaklar köyüne yerleşen yaşayan Gevher Karacabey Selik, 2 yaşındaki kızının sebze yememesi üzerine, sebzeleri makarna ile birleştirerek kendi markasını kurdu. Eski bir Off- Road şampiyonu da olan Karacabey, ürünlerini dijital kanallardan tüm Türkiye ile buluşturuyor.  

Tatlı denilince akla ilk gelen çikolatanın da organiğini bu fuarda bulmak mümkün. Kakao çekirdeklerinin taş değirmenlerde öğütülmesi ile elde edilen ürün, lezzetinin yanına sağlıklı olması ile de oldukça tercih ediliyor. 

Altının Suyu Çıktı

Son zamanlarda artan fiyatı ile dudak uçuklatan altının da suyu şifa dağıtıyor. Altın ve gümüş tozları ile elde edilen içerisinde 84 elementin bulunduğu sıvılar, birçok faydası ile fuarın en dikkat çekici ürünleri arasında yer alıyor.  Doğal antibiyotik görevi gören bu formüller, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde büyük rol oynuyor. 

Kozalak Şifa Oluyor

Çorum’um Kargı ilçesindeki teyzelerin el emeği ürünlerinin yer aldığı stant fuarın dikkat çekenleri arasında yer alıyor.  Astıma, bronşite, öksürüğe bire bir faydalı, bağışıklık sistemi içinde büyük rol oynayan ‘Kozalak Şurubu’ doğal şurup olarak da adlandırılıyor.  Yeşil çam kozalaklarının çamın reçinesiyle birlikte 12 saat boyunca odun ateşinde kaynatılması ile elde edilen ürün, Anadolu’nun şifa kaynakları arasında da yer alıyor. 

Çiğnenebilir Diş Macunu

Fuarda yiyecek içeceklerin yanı sıra sergilenen kişisel bakım ürünleri de büyük ilgi görüyor. Doğal bileşenlerden oluşan, doğa dostu malzemelerle sunulan yeni nesil diş macunu tabletleri çiğnenebilir özelliğiyle de vatandaşların dikkatini çekiyor. Tablet ağıza atıldığında ağız sıvısı ile çözülecek ya da parçalanarak daha sonrasında ise fırçalama işlemi ile diş temizliği yapılmış oluyor.  

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)