Ankara’da Çene Dolgusu Avantajları

Sağlık 14.10.2020, 21:08 14.10.2020, 22:28
Ankara’da Çene Dolgusu Avantajları

Çene dolgusu Ankara’da, yüz şeklini belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Aynı zamanda çene şekli ve formu, yüzün doğal güzelliğini ve şeklini doğrudan etkilemektedir. Genetik faktörler ve yaşlanma nedeniyle; çene ucu doğal görünümünden uzaklaşabilmektedir. Bu durum yüzün uyumunu ve görünüşünü etkileyen estetik orantısını bozar. Çene dolgusu, çenede oluşan yapısal bozuklukları en aza indirerek çeneyi yüz şekliyle uyumlu bir hale getirmeye imkân tanır. Bu yöntemin en büyük avantajı ise, cerrahi bir girişim, kesi veya dikiş olmadan yapılabilmesidir. Aynı zamanda çene hattına ilişkin pek çok şekillendirme işlemi çok kısa bir sürede yapılabileceği gibi işlem kolaylıkla da yapılabilir.

Çene Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılması Gerekir?

Çene dolgusu, çene kısmında gerçekleşen veya sonradan var olan bozuklukları yok etmeye imkân tanıyan bir uygulama olmaktadır. Dolgunun öncelikli olarak ele alındığı bölgeler şu şekildedir;

 • Çene bölgesinin ucu çok sivri veya çok düz olması,
 • Çene hattında oluşan sarkmalar,
 • Çene ucunun geride kalması,
 • Çenenin belirsiz olarak gözükmesi,
 • Çene ucunun çok geniş olması,
 • Çene ucunda gamzelerin bulunması,

Yukarıda listelenen durumlar çene dolgusunun sıklıkla tercih edilme sebepleri olmaktadır. Bu bölgelerde şekil bozuklukları gözle görülebilir durumda olduğundan çene dolgusu; pek çok ünlü tarafından tercih edilmektedir.  Yüze ilişkin estetik bozukluklarda; uzman bir kişi tarafından yapılacak işlemden önce, yüz orantısı teşhis edilmesi gerekir. Daha sonra bir tedavi planı uygulanması gerektiğine karar verilmektedir.

Çene Dolgusunu Yaptırmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler!

Çene dolgusu yöntemi kişiye özel olması gerekir. Hastanın beklentisi dinlendikten sonra, kişiye özel olarak belirlenen işlemin yüzün diğer alanlarında uyum gösterip göstermediği analiz edilir ve buna göre alternatif çözümler üretilir.  Bu nedenle işlemi yapacak olan doktorunuzun, alanında uzman olması gerekir. Bu sayede sizin için en doğru dolgu malzemesi seçilir. Ancak dolgu malzemesi doğru noktalara enjekte edilmesi gerekir ve miktarına da dikkat edilmesi gerekir. Çene dolgusundan önce kesinlikle kişinin ihtiyacı sorulması gerekir. Bu nedenle çene dolgusunu yaptırmadan önce detaylı bir araştırma yapmanız en doğrusudur. Aynı zamanda süreç boyunca doktorunuzdan detaylı bilgiler edinmeniz gerekir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu, temel olarak dolgunun bünyesinde bulunan maddelerin çeneye enjekte edilmesi sayesinde, istenilen görünüme ulaştırılması işlemidir. Dolgu işlemini tercih etmek isteyenler için herhangi bir şart yoktur. Ancak 18 yaşın altında bulunan kişilerin ebeveynlerinden onay istenmektedir. Çene dolgusu işlemi tercih edilmeden önce yüz görünümü her açıdan değerlendirilmesi gerekir.

Çene dolgusu işleminde enjeksiyon yöntemi tercih edilmektedir. İşlem sırasında anestezi kullanılmaz ancak kişilerin durumuna veya isteğine göre lokal anestezi sağlayan kremler tercih edilebilir. Anestezi işleminden sonra küçük bir yapıya sahip olan iğneler ile cilt altına dolgu enjekte edilmektedir.

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

 • İşlem için anestezi, ameliyat ve iyileşme sürelerini gerektirmeyen bir yöntemdir.
 • Kısa süren bir işlem olması sayesinde uzun vakitler ayırmanıza gerek yoktur.
 • Yüz şekli temel alınır ve sonrasında uyumlu olacak çene görünümü oluşturulması için dolgu hazırlanır.
 • Çene ucu arka planda kalmış kişiler ile tek seans yapılarak çene ucu düzeltilebilir.
 • Yüzü işlem öncesindeki halinden daha iyi bir hale getirir.
 • Hastanede kalmanıza gerek yoktur.
 • İşlem sonrası yan etki ortaya çıkma olasılığı çok düşüktür.

Çene ucunda bulunan şekil bozukluğunu giderebilen Çene Dolgusu Ankara ilinde çok tercih edilen bir yöntem olmaktadır. www.drbuketyildirim.com sitesini ziyaret ederek çene dolgusu işlemi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalınız.

Yorumlar (0)
hafif yağmur