ArenPsikolog, Samsun'da Önemli Bir Boşluğu Dolduruyor

Aren Psikolog, Samsun'da uzman psikologlar tarafından bireysel terapi, aile ve çift terapisi, çocuk ve ergen psikolojisi alanlarında hizmet veriyor. Peki, Psikoloji Nedir, Aren psikolog hangi bölümleriyle ilgileniyor?

Sağlık 02.08.2021, 12:49 07.08.2022, 13:04
ArenPsikolog, Samsun'da Önemli Bir Boşluğu Dolduruyor

Aren psikolog, Samsun'da kurulan profesyonel kadrosuyla birlikte hizmet veren önemli bir kuruluştur. AREN PSİKOLOG alanında uzman psikologlar tarafından bireysel terapi, aile ve çift terapisi, çocuk ve ergen psikolojisi alanlarında Samsunlulara destek veriyor.

Psikoloji Nedir, Psikolog Nedir?

Son yıllarda, Covid-19 salgını, sel felaketleri ve yangınlar derken tüm dünya ülkeleri, toplumlar ve bireyler etkilendi. Yine insanlar hayatın zorluklarından etkilenmektedir. Bu durumda insanı, çaresizliğe, anlaşılmazlığa, değersizliğe, korku ve kaygılara, umutsuzluğa, yalnızlığa, suçluluğa, yetersizliğe, öfkeye, güvensizliğe, kararsızlığa gelibiliyor. Bu ve benzeri olay ya da durumlar karşısında uzmanlara ihtiyaç vardır. Uzman psikologlar sayesinde destek alarak hayatlarını kaldıkları yerden devam ettirme şansına sahip olabiliyor.

Psikoloji, insan davranışlarının arkasında yatan nedenleri araştıran bir bilim dalı olarak açıklanmaktadır. Birçok psikoloji çeşidi bulunmaktadır. Bu alanlardan birinde uzmanlaşan bilim insanlarına psikolog denilmektedir. Kelime anlamı itibariyle bakıldığında Psikolog, ruh bilimci anlamı taşımaktadır. Psikologlar, bir grup ya da bireyin davranışlarını ya da hareket etme biçimlerini incelemektedir.

AREN PSİKOLOG

Samsun’da alanında uzman psikologlar tarafından bireysel terapi, aile ve çift terapisi, çocuk ve ergen psikolojisi alanlarında destek vermek amacıyla kurulan Aren Psikolog, birimlerinde, bireylerin problemlerinin çözülmesi, günlük yaşam kalitelerinin artması, bireysel gelişim ve sosyal uyumlarının sürdürülmesi amacıyla çocuk-ergen psikoterapisi ve danışmanlık, yetişkin psikoterapisi ve danışmanlık, çift ve aile psikoterapisi ile psikiyatrik danışmanlık hizmetlerini devam ettirmektedir.

AİLE TERAPİSİ NEDİR?

Samsun Psikolog firmalarından olan ArenPsikoloji, Aile terapisi bireysel yaklaşımdan farklı olarak yaşanan sorunları aile sistemi içerisinde ele almaktadır. Aile üyeleri ile çalışan Aren Psikolog, Aile terapisi gerektiğinde aile içindeki dinamikleri incelemek ve düzeltmek, gerektiğinde de süreğen rahatsızlıkları olan bireylere destek vermektedir.

Aile Terapisi Gerektiren Durumlar Nedir?

Aile içerisinde ikili ilişkilerde ki anlaşmazlıklar, çatışma durumları ,iletişim bozuklukları ve bir kişinin yaşadığı problemin ailenin diğer fertlerinde oluşturduğu probler, ailenin yaşadığı travmalar Aile terapisi gerektiren durumlardır. Aile terapisi, aile üyelerine uzlaşma ve birbirlerine yardım etme fırsatı sunmaktadır. Terapist sayasinde, aile üyelerinin farkında olmadığı sorunlara dikkat çekebilir, bireylerin her bir aile üyesinin farklı yönlerini kabul etmesine ve birlikte yaşama dengesini düzenlemeye odaklanmasını sağlayabilir.

BİREYSEL TERAPİ NEDİR?

Gündelik hayatta da kolayca karşılaşılan bir takım olumsuz ruh halleri yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu sorunlar bireysel terapi desteği ile çözüme ulaşabilmektedir. Depresyon, kaygılar ve korkular, öz güven eksikliği, geçmiş olumsuz yaşantılar, mutsuzluk, uykusuzluk, performans kaygısı, panik atak, insan ilişkileri bir problem olarak gösterilebilir. Aren Psikoloji web sitesinde konuyla ilgili şu ifadelere yer veriyor;

"Aslında kendimizi tanıyor muyuz ? yaşanılan tüm mutsuzluklarımız ve acılarımızın asıl kaynağı bu soruda gizlidir. sorunlarımızı görmezden geldikçe ve değişmeye çalışmadıkça hayatta hiç bir şey değişmeyecektir. bireysel yetişkin terapisinde uygulanan teknikler sizi ve hayatınızda yaşadığınız sorunları çözümlemeyi hedefler. samsun aren psikolojinin uzman psikolog ekibine her zaman başvurabilirsiniz."

Çift Terapisi Nedir?

Çift terapisi evlilik krizini çözmek ve çift arasında ortak bir anlayış geliştirmek olası çözümler üretmek, daha önceden açıklanmayan roller beklentiler ve aile kuralları konusunda ortak bir farkındalık sağlamak için yapılmaktadır. Yani, aralarında duygusal bir bağ olan iki kişinin ilişkisine odaklanan bir çeşit ilişki psikoterapisidir.

Samsun Psikolog firmalarından olan Aren Psikoloji, psikolojik sorunların ilişkiler içinde oluşturduğu ve problemli etkileşim kalıplarından kaynaklanan sorunların profosyonel bir gözetim eşliğinde çözüme ulaştırıyor. çift terapisinde; eşler arasındaki ilişkiye,ilişkinin dinamiğine ve çiftin karşılaştıkları problemlere odaklanarak birlikteliklerinin güçlenmesini ilişkiyi besleyen dinamiklerin ortaya çıkarılmasını sağlıyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)