Aristo Diyeti ile Başka Bir Hayat Mümkün

Dr. Ateşsaçan’ın mucidi olduğu Aristo Diyeti sayesinde, hem doyana kadar yiyeceksiniz hem de kilonuzun yüzde 10’undan kurtulacaksınız.

Sağlık 04.11.2020, 21:51
Aristo Diyeti ile Başka Bir Hayat Mümkün

Aristo Diyeti ile bildiğiniz bütün diyet yöntemlerini unutun. Diyet yapmanın, bugüne kadar yemek yemeyi kesmekle aynı anlama geldiğini düşünmüş olabilirsiniz. Belki de sırf bu yüzden bugüne kadar diyet yapmayı ertelediniz. Nitekim haklısınız da. Birçok şok diyet yönteminde, kilo vermek isteyen bireylere yeni yeme-içme programı tavsiye edilir. Bu yeni yeme-içme programı, eskiden sürdürülen düzensiz yeme-içme programıyla tamamen zıt olduğu için çoğu kişi diyetini yakar. Diyet yapmak, bu insanlar için dünyanın en güç durumlarından birisi olarak lanse edilir. Ömrünün son 30 yılını bu iç karışıklığı sonlandırmak için yola çıkan Dr. Gönül Ateşsaçan, “Fizik; zihin, ruh ve duygular arasında denge olduğu takdirde güzelleşir.” mottosuna sıkı sıkıya bağlı.

Aristo Diyeti’nin Mucidi: Dr. Gönül Ateşsaçan

Dr. Ateşsaçan’ın mucidi olduğu Aristo Diyeti sayesinde, hem doyana kadar yiyeceksiniz hem de kilonuzun yüzde 10’undan kurtulacaksınız. Yani, 80 kiloluk bir insan; Aristo Diyeti yapmaya karar verirse, ilk 30 günün sonunda yaklaşık 8 kilo kadar vermiş olacak. Ayrıca, bu 8 kilonun yarısı yağdan yakılacağı için yeniden kilo alma tehlikesini minimum düzeye indirilmiş olacaksınız. Peki bu diyetin zorunlu kıldığı bir şey var mı? Yani, yeme-içme alışkanlıkları arasında katı bir kural dayatıyor mu? İstediğimiz kadar yemek yiyip kilo verme ihtimalimiz var mı? Dr. Gönül Ateşsaçan, Aristo Diyeti’ne başlamak isteyenlere tek bir şart koşuyor: Glütensiz yiyecek tüketimini kısın. Yani, sadece glütensiz yiyecek-içecek tüketimi yapmayarak aylık mevcut kilonuzun yüzde 10’unu verebilirsiniz.

Adını Yunan Filozof Aristoteles'ten Alıyor

Adını Yunan Filozof Aristoteles'ten Alıyor

Her kilodan, her yaştan insanın merakla takip ettiği bu yeni diyet programı adını ünlü Antik Çağ filozofu Aristoteles'ten alıyor. Antik Yunan döneminde, Platon’un öğrencisi olup yine Platon’un Akademisi’nden (Academia- tarihteki ilk üniversite olduğu düşünülüyor) mezun olan Aristoteles, diğer insanlar gibi hayvansal gıda tüketimi yapmıyor, tamamen bitkisel ürünlerle besleniyordu. Glüteni hayatının dışına iten Aristoteles için, aynı zamanda yeni bir beslenme türünün mimarı diyebiliriz. Doktor Gönül Ateşsaçan’ın da danışanlarından istediği tam olarak bu: Glütensiz gıdaları hayatınızdan tamamen çıkarın. Nitekim, glütensiz gıdaları hayatınızdan çıkardığınız takdirde; başarılı olma ihtimaliniz epey artıyor.

Aristo Diyeti Çiğ Sebze ve Meyve Tüketmeyi Önerir

Aristo Diyeti’ne başlar başlamaz ilk hafta hayvansal gıda tüketiminiz, vücudunuzda etkisini hissettirecek kadar kısılıyor. Ardından ikinci ve üçüncü haftalarda hayvansal gıda tüketiminiz belirli takvimin dışına çıkmayacak şekilde artırılıyor. Yine, Aristo Diyeti yaparken detoks yapacağınız günler de olacak. Yani, sadece sebze tüketerek hedeflediğiniz kiloya ulaşmayacaksınız. Aristo Diyeti’nin beslenme açısından oldukça farklı disiplinleri içeren bir diyet programı olduğunu söyleyebiliriz. Nitekim, ilk bir ay içerisinde sebze tüketiminiz önceki aylara, hatta önceki beslenme programınıza kıyasla yüzde 70, hatta yüzde 80’lik ciddi bir artış yaşayacak. Bol sebze tüketimi sayesinde vücudunuz doygunluk hissiyle yüzleşeceği için hızlı hızlı kilo vermeye başlayacaksınız. Yine sebze tüketiminin, yani başka bir deyişle lifli gıdaların insan bünyesinde hızla çözülüp envaiçeşit yarar sağlaması nedeniyle, sağlığınız açısından yararlı olacağı aşikar. Gün içerisinde eğer kendinizi aç hissediyorsanız, ilk yapacağınız şey ya sebze tüketmek ya da şekersiz meyve tüketmek olacak. Toplam 4 ila 5 kere şekersiz meyve tüketebilme hakkına sahip olduğunuz göz önünde bulundurulursa, aç hissetme durumunuz da ortadan kalkmış olacak.

Aristo Diyeti Çiğ Sebze ve Meyve Tüketmeyi Önerir

Aristo Diyeti’ni uygulamaya başlar başlamaz hem fiziksel açıdan kendinizi rahat hissedeceksiniz hem de ruhsal açıdan. Bu konu hakkında yapılan onlarca araştırma sonucunda, Aristo Diyeti’ne başlayan bireylerin iş hayatında daha verimli olduğu, uyku problemleri yaşamadığı ve herhangi bir açlık hissi yaşamadan hedefledikleri kiloya tam zamanında ulaştıkları belirlenmiştir. Aristo Diyeti’ni yer ve zaman fark etmeksizin dilediğiniz gibi uygulayabilirsiniz. İstanbul’da hizmet veren Doktor Gönül Ateşsaçan’ın sadece İstanbul içinde değil dışında da danışanları olduğu biliniyor. Eğer, bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, Dr. Gönül Ateşsaçan’ın kişisel internet adresini ziyaret edebilir; aklınıza takılan her şeyi rahatlıkla sorabilirsiniz.

Aristo Diyeti ile daha detaylı bilgi almak için Aristodiyeti.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu