Bafra Belediyesi Korona Virüs Önlemlerini Artırdı

Bafra Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı aldığı önlemleri ilçe genelinde uyguluyor. Bafra'da Yapılan çalışmalarda; bakterilere ve virüslere karşı tam etkili dezenfeksiyon bileşenleri koruyucu ve önleyici olarak kullanılıyor.

Sağlık 12.03.2020, 20:21
Bafra Belediyesi Korona Virüs Önlemlerini Artırdı

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgınına karşı Bafra Belediyesi aldığı önlemleri ilçe genelinde uygulamaya başladı.

Bafra Belediyesi Temizlik işleri müdürlüğü ekipleri Koronavirüsü ve mikrobik yayılma ve üremelerinin önüne geçilmesi amacıyla halkın yoğun olarak kullandığı bankamatikler, otobüs terminali, minibüs ve dolmuş durakları, rögarlar, çöp konteynerleri ve çevresinde dezenfektan ilaçları ile temizleme işlemleri sıklaştırıldı.

Belediye Ekipleri, salgın hastalıklara en rahat zemin hazırlayabilecek ortam olan, ortak kullanım alanlarının temizlik ve dezenfektelerini yapıyor. Vatandaşları Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen kurallara uymaları konusunda uyarıyor. Yapılan çalışmalarda; bakterilere ve virüslere karşı tam etkili dezenfeksiyon bileşenleri koruyucu ve önleyici olarak kullanılıyor.

Bafra Belediyesi ayrıca belediye hizmet birimlerinde sağlık kriterlerine uygun solüsyonlarla püskürtme yöntemiyle dezenfekte ederek, virüsün bulaşmasını önleyici tedbirler aldı.

Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı öneriler kapsamında hareket ettiklerinin altını çizen Başkan Hamit Kılıç, “Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, koronavirüs krizinde aldığı önlemlerle dünyaya örnek oldu. Sağlık sistemimize ve bilim insanlarımıza güveniyoruz. Bafra’da yaşayan herkes, özellikle de çocuklarımız bizim için çok değerliler. Halk sağlığı için sorumluluk bilinciyle hareket diyoruz. Ortaya çıkan durumun ve ciddiyetinin farkındayız. Salgın hastalıklara karşı önlemlerimizi en üst seviyeye çıkardık. Ancak bu noktada vatandaşlarımıza da büyük sorumluluk düşüyor. Her bir vatandaşımız Sağlık Bakanlığımızın uyarılarını dikkate alarak, günlük hayatında uyguladığı basit önlemlerle salgın hastalıkların önüne geçebilir. Belediye olarak bu konudaki çalışmalarımız devam edecek. Hemşehrilerimize sağlıklı günler diliyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu