Bakan Koca'dan 'Koronavirüs' Uyarısı!

İstanbul'da Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi açılış töreninde konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Temizlik-Maske-Mesafe diye özetlediğimiz tedbirlere ısrarla ve sebatla uyalım" dedi.

Sağlık 05.07.2020, 00:07 05.07.2020, 01:15
Bakan Koca'dan 'Koronavirüs' Uyarısı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi açılış töreninde yaptığı konuşmada, Vatandaşlardan beklentinin normalleşme döneminde tedbirlere daha bir hassasiyetle uymaları olduğunu belirterek, "Tehdidin karşısına tedbiri koyalım. Kısaca Temizlik-Maske-Mesafe diye özetlediğimiz tedbirlere ısrarla ve sebatla uyalım" çağrısında bulundu.

Tehlikenin henüz geçmediğini belirten Bakan Koca, Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadelede Türkiye'nin tüm dünyaya örnek bir başarı sağladığına dikkat çekerek, "tehlike henüz geçmiş değil, son vakaya kadar ülkemiz de, vatandaşlarımız da bu riskin altında. Son günlerde göstergelerimiz tedirginliğimizi artırmaktadır" şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Temizlik-Maske-Mesafe" çağrısını yenileyerek, "Tedbirlere ısrarla ve sebatla uyalım Vatandaşlarımızdan beklentimiz, normalleşme döneminde tedbirlere daha bir hassasiyetle uymalarıdır" dedi.

Bakan Koca Corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Bugünkü 4 Temmuz Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Tabloya göre, son 24 saatte 1154 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 20 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 204 bin 610, can kaybı 5 bin 206 oldu.

Bakan Koca, 4 Temmuz Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu Twitter'dan paylaşarak, son 24 saatte 1154 kişiye (corona virüsü) koronavirüs tanısı konuldu, 20 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 204 bin 610, can kaybı 5 bin 206 oldu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)