Basur Ameliyatı Gerekli mi?

Klasik yöntemlerin yanı sıra son zamanlarda ameliyatsız olarak basur tedavisi hizmeti verilmektedir.

Sağlık 22.12.2020, 08:03
Basur Ameliyatı Gerekli mi?

Basur ameliyatıhemoroid olarak da adlandırılan bu rahatsızlığın tanısı konulan herkese uygulanmaktadır.  Makat bölgesinde meydana gelen hasarlar nedeniyle basur ameliyatına ihtiyaç duyulmaktadır. Climed’te yapılacak ameliyatların birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Öncelikle hastaların kısa sürede günlük hayatlarına dönebilmeleri için ameliyatsız yöntemleri tercih ettiği söylenebilir. Klasik yöntemlerin yanı sıra son zamanlarda ameliyatsız olarak basur tedavisi hizmeti verilmektedir. Normal ameliyatlarda hasta anestezi ile uyutulurken, ameliyatsız işlemde modern ve teknolojik yöntemler kullanılarak başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Son zamanlarda başarılı bir şekilde uygulama devam etmekte ve hastalar tarafından da ilgiyle karşılanmaktadır. Yöntemler arasında sayılabilecek işlemler ise; Neo laser, Rabl band ligasyon ve lazer gibi çeşitlerdir. Anestezi ya da kesme biçme olmadan uygulanabilecek yöntemler olarak sıralanabilir.

Ameliyatsız Basur Tedavisi Avantajları

Teknolojinin gelişimi ile birlikte önceden ameliyat gerektiren işlemler bile son yıllarda ameliyatsız gerçekleştirilmektedir. Climed’in sağlamış olduğu teknolojik oluşumlar ve uzman ekipleri sayesinde işlemler hızlı ve sorunsuz uygulanmaktadır. Ağrılı süreçlerin yerine ağrısız ve kısa süreli tedavi yöntemleri tercih edilmektedir. Ameliyatsız basur tedavisi bu anlamda oldukça ilgi gören işlemler kategorisindedir. Ameliyatla yapılan işlemler, anestezi gerektirirken ameliyatsız işlemler herhangi bir dikiş ve benzeri durumları gerektirmemektedir. Uygulanan işlemler genellikle lazer işlem olarak ifade edilebilir. Lazer yöntemlerin olumlu yanlarından bir tanesi hastaların günlük yaşantılarına kısa sürede geri dönmesidir. Ağrı sızı olmayacağından dolayı bu durum oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Climed Vizyonu

Climed yeni çağ teknolojik malzemeleri ve uzman doktorlarıyla 2002 yılından bu yana hizmet vermektedir. Özellikle modern olarak kullanılan tekniklerin yanı sıra kesin tedavi sonuçlarıyla da hastalardan tam not almıştır. Hastalara, en iyi tedavi yöntemini uygulayabilmek için hızlı ve doğru tanılar konulmaktadır. Basur tedavisinin yanı sıra farklı alanlarda da tedavi işlemleri uygulanmaktadır. Örnek verilecek olursa; yağ bezesi tedavileri, nasır tedavisi, varis ülseri tedavisi, makat çatlağı, hemanjiom, siğil, ben, varis, kıl dönmesi ve benzeri tedaviler olarak sıralanabilir. Climed’in İstanbul’da yer alan birçok şubesi sayesinde ikamet edilen yere göre hizmet alabilmek de mümkün olmaktadır. Nişantaşı, Beylikdüzü, Kadıköy, Pendik, Bakırköy gibi semtler hizmet şubeleri olarak sıralanabilir.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu