Alexa

Bebeklerde Göz Muayenesi Hangi Ayda Yapılmaya Başlanmalıdır?

Bebeklerde Göz Muayenesi Hangi Ayda Yapılmaya Başlanmalıdır?

Bebek göz hastanesi İzmir şehrinde, bebeklere göz muayenesi doğumdan itibaren yapılmaktadır. Doç. Dr. Halil Hüseyin Çağatay tarafından kapsamlı göz muayenesi yapılmaktadır. Yenidoğan döneminden itabaren, bebeklerde damlalı göz muayenesi özenle ve detaylı bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Bebeklerde göz muayenesi hangi ayda yapılır sorusunun cevabı da bu sayede verilmiş olmaktadır.

Bebeklerde Göz Muayenesi Nasıl Yapılmaktadır?

Bebeklerde göz muayenesi Doç. Dr. Halil Hüseyin Çağatay tarafından aldığı eğitimlere ve yılların tecrübesine dayanarak yapılmaktadır. Bebeklerin göz sağlığının önemini kendi sitesinde de özenle ve dikkatle vurgulayan Doç. Dr. Halil Hüseyin Çağatay, bebeklerde göz sorunlarının ertelenmemesi ve önemsenmesi gerektiğini de savunmaktadır. Bebeklerini bu doktora götüren anne ve babaların da doktordan memnuniyeti oldukça yüksektir.

Bebeklerde Göz Muayenesi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Doç. Dr. Halil Hüseyin Çağatay bebeklerde göz muayenesi yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurların olduğunu ofisine giden bütün anne ve babalara söylemektedir. Göz muayenesinde bebeği korkutmamak, canını yakmamak, katkı maddeli damla kullanmamak, sterilize edilmemiş ürün kullanmamak ve bebeğin gözüne herhangi bir aletin girmemesine dikkat edilmesi gerektiği bilinmektedir. Göz organının bebekler için de en hassas organlardan biri olduğu göz önünde bulundurulduğunda alanında uzman olan Doç. Dr. Halil Hüseyin Çağatay'ın muayenesine uğramakta fayda olduğu söylenmelidir.

Bebeklerin Göz Muayenesi Kolay Mıdır?

Birçok göz muayene aşaması bebeğe dokunmadan gerçekleştirilmekle birlikte, öncelikle bilinmesi gereken bebeklerin göz muayenelerinin bir eldiven ya da dezenfekatan ile yıkanmış çıplak el ile yapılması en doğru muayene yöntemidir. Doç. Dr. Halil Hüseyin Çağatay'ın da bebekleri muayene ederken en dikkat ettiği noktalardan biri de hijyendir ve bebek hastaların anne ve babaları tarafından en çok sevilen özelliklerinden biri olarak belirtilmektedir.

Bebeklerin göz muayenesini yapmak, yetişkin bir insanın göz muayenesini yapma işlemine göre oldukça daha farklı ve zor bir işlemdir. Ancak Doç. Dr. Halil Hüseyin Çağatay bu konuda almış olduğu eğitimlere ve edindiği tecrübelere dayanarak bebek hastalarının göz muayenesini de oldukça kolay bir biçimde gerçekleştirmektedir. Bebeklerin göz muayenesi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Doç. Dr. Halil Hüseyin Çağatay'a halilhuseyincagatay.com adresinden dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE