Bel ve boyun fıtığı

Uzm. Dr. Ayşegül Başar “Cihazlar, radyasyon vermiyor. Röntgen ışınlarından farklı olarak sadece vücuda manyetik rezorans yolluyor.

Sağlık 20.08.2015, 16:24 20.08.2015, 16:31
Bel ve boyun fıtığı
Uzm. Dr. Ayşegül Başar “MBST yöntemi” hakkında bilgi verdi. Dr. Başar “Bel ve boyun fıtığı, kireçlenme, kemik erimesi ve kaynamayan kırık vakaları gibi sorunlar Almanya’da geliştirilen ve manyetik titreşimlerle çalışan MBST cihazları sayesinde artık kalıcı olarak tedavi ediliyor. Hiçbir yan etkisi olmayan yeni alternatif tedavi yöntemi, röntgen ışınlarından farklı olarak vücuda manyetik titreşimler yolluyor. Fıtıkları ve kireçlenme ağrılarına son vermesinin yanında MBST, hücreleri yenileyerek ve dokuları iyileştirerek doğal iyileşme sürecini de tetikliyor.” diye konuştu.

Uzm. Dr. Ayşegül Başar “Cihazlar, radyasyon vermiyor. Röntgen ışınlarından farklı olarak sadece vücuda manyetik rezorans yolluyor. Oradan bir görüntüleme elde ediliyor. MR'ın ağrıları hafiflettiği gözlemlenince daha da geliştirilerek bu cihazlar yapılmış. Ağrı dindirici etki göstermelerinin yanında da hücre yenilenmesine katkıda bulundukları, doğal iyileşme sürecini tetiklediği tespit edilmiş. Şuan de alternatif tıp üzerine tüm dünyada kullanılıyor.”şeklinde ifade etti.

Her yaş grubundan hastayı tedavi ettiklerini kaydeden Dr.Ayşegül Başar; hareket kısıtlığı yaşayan birçok insanda hareketsizlikten oluşan kas ve eklem sertliklerinde başarı elde ettiklerini kaydetti.

Medical Park Samsun Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniğinden Uzm. Dr. Ayşegül Başar “Fıtıkları ve kireçlenme ağrılarına son vermesinin yanında MBST, hücreleri yenileyerek ve dokuları iyileştirerek doğal iyileşme sürecini de tetikliyor. Bir yıl önce hizmete giren tedavi yöntemi oldukça başarılı bir tedavi yöntemi olup başarılı sonuçlar elde etmektedir. Tedavi sisteminde günde 1 saat 7 gün boyunca süren seanslara katılan hastalar, 21 gün ile 3 ay içerisinde ağrılarından tamamen kurtulabiliyor, günlük işlerini rahatça yapabilir hale geliyor.”dedi.

Yorumlar (0)