Beyin Emarı Nedir?

Beyin emarı, beyindeki kemik yapısını, sinirleri, damarları görüntülemek için kullanılan en iyi yöntemdir.

Sağlık 02.03.2021, 12:58
Beyin Emarı Nedir?

Beyin içindeki pek çok hastalığın teşhisi için kullanılan yöntemler arasında beyin emarı yer alıyor. Herhangi bir ağrı, acı ya da zarar veren bir işlem değildir. Radyasyon içermeyen bir yöntem olduğundan dolayı gönül rahatlığı ile çektirilebilir. En gelişmiş teknikler sayesinde kısa süre içinde sonuçlar elde edilebilir. Beyindeki kemik yapısını, sinirleri, damarları görüntülemek için kullanılan en iyi yöntemdir. Farklı yöntemler ile görülemeyen hastalıklarda da kullanılabilen bir görüntüleme yöntemidir.

Beyin Emarı Nasıl Uygulanır?

Beyin bölgesinin görüntülenmesi için uygulanan beyin emarı çekiminde herhangi bir acı ya da ağrı durumu yoktur. İşlem esnasında hastanın üzerinde herhangi bir metal eşya olmaması gerekir. Hasta yatar pozisyonda başı cihaza gelecek şekilde hareket etmeden beklemesi gerekir. 15-30 dakika kadar süren işlem sonrasında herhangi bir problem olup olmadığı belirlenir. En zor hastalıklarda bile rahatlıkla emar görüntülenme işlemi gerçekleştirilebilir.

Beyin Emarı Fiyatı Ne Kadar?

Omurilik yaralanmaları, beyin travmaları, göz ve kulak içi problemlerde ve merkezi sinir sitemi tümörleri gibi durumlarda beyin bölgesinden emar çekilmesi gerekir. Emar işleminde fiyatlar genel olarak her bütçeye uygundur. Emar görüntüleme hizmeti sunan merkezlere göre fiyatlarda değişiklikler meydana gelebilir. Bütçenize göre en uygun hizmeti sunan ve güvenilir merkezler tarafından hizmet alabilirsiniz. Beyin emarı fiyatlarından indirimli şekilde yararlandığınız taktirde cebinizi de korumuş olursunuz.

Açık Emar Nedir?

Vücudun bölgelerini radyo frekans yöntemi ile görüntüleme yöntemine emar denir. Açık emar ise kapalı emardan farklı olarak üç tarafı açık olan cihaz ile çekilir. Kapalı emar yöntemini kullanamayan hastalar için oldukça konforlu bir yöntemdir. Cihazın etrafı açık olduğundan dolayı hasta kendini daha rahat ve iyi hisseder. Kapalı alan korkusu olan hastalarda, astım hastalarında, kalp hastalığı olanlarda, kilolu hastalarda rahatlıkla kullanılabilen bir yöntemdir. Açık emar sayesinde görüntülenecek olan bölge kısa sürede görüntülenebilir.

Açık Emar Fiyatları

Kapalı emara oranla daha kolay çekilen ve rahat olan açık emar yönteminde fiyatlar da oldukça uygundur. Görüntülenecek olan vücut bölgesine ve sayısına göre fiyatlarda artış meydana gelebilir. Emar hizmeti sunan merkezlere göre fiyatlar değişir. Sizler için her zaman en uygun fiyatlarda hizmet sunan merkezlerden yararlanabilirsiniz. Hastalığınızın teşhisi en doğru şekilde konulması için emar görüntüleme yöntemini ihmal etmemeniz gerekir. Kısa süre içinde sonuçlarınıza da ulaşabilirsiniz.

Anestezili Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Anestezili rahim filmi çekilirken hastanın doğum pozisyonu alarak bacaklarını kendine doğru çekmesi gerekir. Anestezili rahim filmi fiyatları uygun olduğu gibi işlem de ağrı ve acısız ilerler. Rahim ağzına takılan spekulum sayesinde rahim içinin görülmesi sağlanır. Rahim içine ince bir kateter ile girilerek sıvı ilaç verilir. Bu ilacın fallop tüplerinden geçişi ve yumurtalıkların hareketleri izlenir. İlacın geçiş anları kaydedilerek herhangi bir problem olup olmadığı belirlenir. İşlem durumuna göre 15-30 dakika kadar sürebilir.

Rahim Filmi Kullanım Alanları

Rahim filminin kullanım alanı oldukça geniş olsa da rahim filmi fiyatları oldukça uygundur. Rahim filmi fallop tüplerinin görüntülemesi, rahim şeklinin ve yapısının görüntülenmesi, kısırlık tedavisi öncesinde detaylı bir şekilde görüntüleme ve overların görüntülenmesi için kullanılabilir. Herhangi bir acı ya da ağrı hissi olmadan çekilen rahim filmi sayesinde en doğru teşhislerin konulması gerçekleşir. Fallop tüplerinin açık mı kapalı mı olduğu da rahim filmi sayesinde öğrenilir. Rahim filmi fiyatları görüntüleme merkezlerine göre değişkenlik gösterir. Sizler için en uygun fiyatlarda hizmet sunan merkezlerden yararlanabilirsiniz.

Yorumlar (0)