Alexa

BÖLGESEL ZAYIFLAMA VE LAZER EPİLASYON İLE YENİLENİN

BÖLGESEL ZAYIFLAMA VE LAZER EPİLASYON İLE YENİLENİN

Günümüzde cerrahi müdahaleler olmadan da bölgesel zayıflama artık mümkün ve oldukça da yaygın. Cerrahi olmayan tedaviler uygun hasta beklentileri ile aşırı yağ giderme ve vücut şekillendirme için uygundur. Tedaviler çoğu hasta tarafından iyi tolere edilir. Bazen yanma hissi hissedilebilir yani sürecin ağrılı geçeceği söylenemez. Tedavi edilen bölgede kızarıklık birkaç saatten fazla sürmez. Genellikle birkaç saat içinde bölgesel morarmalar da yok olacaktır.

BAŞLICA YÖNTEMLER

Düşük seviyeli lazer tedavisi, ultrason ve radyofrekans başlıca yöntemlerdendir. Düşük seviyeli lazer tedavisi parçalanmış ve vücuda emilen yağ hücreleri tarafından emilen vücut dokularına soğuk lazer enerjisi yayar.  Ultrason, yağ çağrılarını bozmak için yüksek yoğunluklu, odaklanmış ses dalgaları kullanır ve zamanla yavaş yavaş çözülmelerine neden olur. Radyofrekans, aşırı yağ bölgelerine kontrollü enerji sağlar ve onları ısıyla yok eder. Dermatolojide vücut şekillendirme için bölgesel zayıflama isteyenler tarafından düzenli olarak kullanılmaktadır.

UYGUN ADAYLAR KİMLERDİR

Bölgesel zayıflama prosedürün sonucuna ilişkin gerçekçi olmayan beklentileri olan insanların cerrahi olmayan tedaviler için uygun adaylar olmadığı söylenebilir. Gerekli diyetleri ve egzersizleri yapamayacak kiloda olanlar ve bu konuda rahatsızlığı bulunanlar da bu bölgesel zayıflama metotları için iyi adaylar değillerdir. Kalp pili, defibrilatör veya anevrizmalı hastalarda radyofrekans tedavisi uygulanmamalıdır, bu sebeple bu tanıma uyanlardan biriyseniz bu yöntemden uzak durmanızda fayda var.

LAZER EPİLASYON VE LAZERİN ÖZELLİKLERİ

Eğer ağda, jilet ve cımbızlardan memnun değilseniz lazer epilasyon sizin için dikkate değer bir seçenek olabilir. Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri yüz, bacak, kol, koltuk altı, bikini ve diğer bölgelerde yok etmek için yararlıdır. Lazerler seçicidir. Koyu ve kaba kılları hedef alır. Lazer epilasyonun ne zaman tamamlanacağı aşağı yukarı öngörülebilirdir. Çoğu hasta ortalama üç ila yedi seans sonrasında kalıcı olarak kılları yok eder.

İNANILMAZ ÇALIŞMA HIZI

Lazerler oldukça hızlılardır, bu da lazer epilasyon sürecini kolaylaştırır ve etkisini arttırır. Lazerin her darbesi saniyenin kısa bir süresinde gerçekleşir ve aynı zamanda birçok kıl üzerinde etki edebilir.  Lazerler, her saniyede bir bozuk para büyüklüğünde alana etki edebilir. Üst dudak gibi küçük alanlar bir dakikadan az bir sürede tedavi edilebilir ve sırt veya bacaklar gibi geniş alanlar bir saate kadar sürebilir.

LAZER EPİLASYONUNUN İNCELİKLERİ

Lazer epilasyonu sadece istenmeyen tüylerin yok olmasından daha fazlasıdır ve uygulanma şekli karmaşıktır. Potansiyel riskleri bilip, önlem almak ve bunları engellemek için eğitim gerektiren tıbbi bir prosedürdür. Lazer epilasyon yaptırmadan önce, prosedürü yerine getiren doktor veya teknisyenin kimlik bilgilerini iyice kontrol etmelisiniz eğer lazer epilasyon Nişantası bölgesindeki bir merkezde yaptırılacaksa gönül rahatlığıyla işlemi tamamlamak için bizi tercih edebilirsiniz. Uygulama hakkında bilgi almak için https://www.drmustafakaratas.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

LAZER EPİLASYON ÖNCESİ ve UYGULANMASI

Uygulamadan önce lazer epilasyon Nişantaşı denilince akla gelen isimlerden doktorumuza danışmanızda fayda var. Genel itibariyle uygulamadan 6 ay önce ağdadan uzak durmalısınız. Lazer epilasyon uygulamasından hemen önce, işlem uygulanacak kıllarınız cilt yüzeyinin üzerinden birkaç milimetreye kadar kesilecektir. Lazer ekipmanı, kılların rengine, kalınlığına ve konumuna ayrıca da cildinizin rengine göre ayarlanacaktır. Cildinizin dış katmanlarını soğuk bir jel veya özel soğutma cihazı ile korumak gereklidir. Bu, lazer ışığının cilde nüfuz etmesine yardımcı olacaktır.

ALINACAK ÖNLEMLER

Bu uygulama yapılmadan önce lazer epilasyon Nişantaşı bölgesinde tercih edilen doktorumuz, kullanılan lazer veya ışık kaynağına bağlı olarak, uygun göz koruması giymenizi sağlar. Daha sonra, teknisyen tedavi alanına bir ışık darbesi verecek ve en iyi ayarların kullanıldığından emin olmak ve kötü reaksiyonları kontrol etmek için alanı birkaç dakika izleyecektir. Ek olarak tedavi öncesi ve sonrası altı hafta boyunca güneşe maruz kalmaktan olabildiğince kaçınmalısınız. Güneşe maruz kalma, lazer epilasyonun daha az etkili olmasını sağlar ve tedaviden sonra komplikasyonları daha olası hale getirir.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 19:18
YORUM EKLE