banner434

Bu gıdalarla Dişlerinizi Beyazlatabilirsiniz

Lifli bileşeni olan gıdalar doğal diş fırçalama özellikleri içermektedir. sağlıklı, inci gibi beyaz bir gülümseme kim istemez ki?

Sağlık 05.02.2022, 14:31 05.02.2022, 15:09
Bu gıdalarla Dişlerinizi Beyazlatabilirsiniz

Dt.Pertev Kökdemir, Dişleri yiyeceklerle doğal olarak güçlendirmenin ve beyazlatmanın yollarını anlattı. Herkesin sağlıklı, inci gibi beyaz bir gülümseme isteyeceğini beriten Kökdemir, "Dişlerinizin biraz parlatılmaya ihtiyacı varsa ancak beyazlatma tedavilerini yaptırmak istemiyorsanız, bazı gıdalar tüketerek dişlerinizi doğal olarak beyazlatabilirsiniz." dedi.

Lifli bileşeni olan gıdalar doğal diş fırçalama özellikleri içerdiğini, lekelenme ve çürümeye karşı koruma sağlayıp diş minesini güçlendirmeye yardımcı olduğunu belirten Kökdemir, dişleri yiyeceklerle doğal olarak güçlendirmenin ve beyazlatmanın yollarını gösterdi.

Dişlerinizi parlatan en iyi yiyeceklerin listesi

Çilek

Çileğin kırmızı lekeli suyuna aldanmayın. Çilek, malik asit olarak bilinen ve yüzeydeki renk bozulmasını doğal olarak gideren bir enzim içerir. Bu meyveyi sık sık tüketerek gülümsemenizi beyazlatabilirsiniz.

Elma

Bir elmayı ısırmak bile diş etlerinizi güçlendirmeye yardımcı olur ve meyvenin yüksek su içeriği tükürük üretimini artırır. Ağzınızdaki ekstra tükürük, renk bozulmasına neden olan bakterileri temizler.

Karbonat

Arada bir, dişlerinizi fırçalamak için karbonatlı diş macunu kullanabilirsiniz. Karbonat, plak ve yüzey lekelerini temizleyerek dişlerde ağartma maddesi gibi davranır.

Kereviz ve Havuç

Bu sebzelerin yüksek su içeriği dişlerinize de faydalıdır. Yüksek su içeriği ve lifli yapı diş yüzeyindeki kalıntıları temizler ve gevrek yapılarından dolayı dişlerinizin lekelerden arınmasına yardımcı olur

Süt Ürünleri

Peynir, yoğurt ve süt gibi ürünler, diş minesini güçlendiren kalsiyum içeriğinden zengindir. Ayrıca peynir kazein içeriği ile dişleri çürüklere karşı korurken dişlerinizin bütünlüğünü korumaya destek verir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)