banner424

banner425

banner423Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Cerrahi bir işlem olan burun estetiği ameliyatı genel anestezi ve uzmanlar gözetiminde yapılır.

Sağlık 12.03.2021, 18:53
Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Cerrahi bir işlem olan burun estetiği ameliyatı genel anestezi ve uzmanlar gözetiminde yapılır. Ameliyat öncesinde kullanılacak yöntem ve tekniği karar verilir. Bu doğrultuda operasyon başarılı bir şekilde tamamlanır ve burun bölgesi özel malzemelerle bandajlanır.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Kişinin karakteristik özellikleri doğrultusunda burun estetiği yapılır. Günümüzde kullanılan teknolojik cihazlar ve uygulamalar doğal görünüm elde etmek ve başarıyı yakalamak açısından önemlidir. Burun estetiği yöntemleri kendi içerisinde ikiye ayrılır. Açık rinoplasti operasyonun kolaylığı bakımından son derece önemlidir. Fakat ameliyat sırasında burun derisi kaldırılacağından dolayı yüzde yara izi oluşur. Bu nedenle en yeni yöntemlerden biri olan kapalı rinoplasti tercih edilir. Kapalı rinoplastide yüzde herhangi bir yara izi oluşmaz.

Burun Estetiği Fiyatları

Estetik operasyonlarda her geçen gün başarı oranı artış gösteriyor. Bu durum insanların bu tür operasyonlara yönelmesini sağlıyor. Burun estetiği fiyatları tercih edilen klinik, doktor ve kullanılacak yöntem doğrultusunda belirlenir.

J Plasma Nedir?

Yeni nesil deri sıkılaştırma ve vücut şekillendirme yöntemi olan j plasma geliştirilmiş bir yöntemdir. İşlem sırasında radyofrekans enerjisi helyum gazı ile birleşir. Bu birleşme vücudun toparlanmasında ve dokuların iyileşmesinde etkilidir.

J Plasma Kimlere Uygulanır?

Cilt bakımı için gerekli bir ihtiyaç olan j plasma uygulaması 30 yaş üzeri tüm bayanlar tarafından tercih edilebilir. Sarkmış kırışmış ve gevşemiş cilt yapısına sahip kişiler bu tedavi ile genç bir görünüme kavuşabilirler. Kişinin ihtiyacı doğrultusunda düzenlenen seanslar sonrası sıkı ve toparlanmış bir cilt görünümü sağlanır.

J Plasma Türkiye

Tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan j plasma tedavisi Türkiye’de uzman kişiler gözetiminde kontrollü bir şekilde uygulanır. Gerçekleşen uygulama ile beraber vücut dokuları maksimum sıkılaşma elde eder. J plasma tedavisi helyum gazı ile radyofrekans enerjisinin birleşmesi sonucunda ortaya çıkan plazma enerjisidir. Vücuda herhangi bir zararı dokunmayan plasma enerjisi ile gençleşmek mümkündür. Vücut şekillendirmek isteyen kişiler tarafından seanslar halinde j plasma tedavisi alınabilir. Sarkma ve gevşemeleri ortadan kaldıran j plasma günümüzün en önemli estetik uygulamalarından biridir.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Küçük ve sarkık göğüslere sahip hastalar için meme büyütme ameliyatı önerilir. İşlem öncesi hasta genel anestezi ile uyutulur ve kesi bölgesi belirlenir. Koltuk altı göğüs altı ve meme ucu kesi atılan yerler arasındadır. Bağ dokusuna zarar vermeden atılan kesi işlemleri ile birlikte belirlenen implant iç kısımda oluşturulan cebe yerleştirilir. Meme büyütme ameliyatı sırasında kullanılan implantlar çeşitlilik gösterir. Yerleşen implantın ardından hemen dikişler atılır ve göğüs belgesi bandajlanır.

Meme Büyütmede Kullanılan İmplant Çeşitleri

Vücut dokusuna uygun bir şekilde tasarlanan implantlar kendi içerisinde farklılık gösterebilir. Silikon kılıflar içerisinde farklı ebatlarda ve şekillerde oluşturulan implantlar içerisinde tuzlu su ya da jel bulunur. Meme büyütme ameliyatı sırasında implant yerine kişinin kendi yağ dokusu ve kök hücreleri de kullanılabilir. Kök hücrenin kullanılmasının nedeni ise yağ dokusunun damarlarla beslenmesini sağlamaktır.

Meme Büyütme Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Meme büyütme ameliyatı ile hastaların göğüsleri boyut ve şekil olarak değişir. Ameliyat sonrası hastanın kısa sürede toparlanması için bir hafta hareketsiz bir şekilde dinlenmesi gerekir. Göğsün kısa sürede toparlanması ve şekil alması için hastalara sporcu sütyeni önerilir. Enfeksiyon riskine karşı ise düzenli pansuman ve antibiyotik tavsiye edilir. Meme büyütme ameliyatı sonrasında hastaların kesinlikle ağır iş yapmaması gerekir. Çünkü ağır iş ve egzersizler göğüs kaslarını olumsuz etkiler.

Yorumlar (0)