Burun Estetiğinde Teknolojik Gelişmeler

Burun ile ilgili olarak yapılan estetik yöntemler arasında kapalı burun ameliyatı, açık burun ameliyatı, kırmadan burun ameliyatı, video endoskopi yöntemi ile burun ameliyatı gibi pek çok farklı yöntem geliştirilmiştir.

Sağlık 06.03.2021, 21:01
Burun Estetiğinde Teknolojik Gelişmeler

Burun estetiği cerrahi müdahale olarak yapıldığı zaman oldukça zorlu geçen bir süreç olarak bilinmektedir. Geçmişteki alışkanlıklara göre bakıldığı zaman burun estetiği sonrasında burunda iz kalabilme ve ameliyatın zorlu geçmesi gibi endişeler bulunmaktadır. Fakat teknoloji estetik alanında en çok burun estetiği bölümüne katkı sağlamıştır diyebiliriz.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun ile ilgili olarak yapılan estetik yöntemler arasında kapalı burun ameliyatı, açık burun ameliyatı, kırmadan burun ameliyatı, video endoskopi yöntemi ile burun ameliyatı gibi pek çok farklı yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemlerin her birinin kendine göre avantaj ve dezavantajları bulunsa bile teknolojinin nimetleri sayesinde her bir yöntemde kesin sonuca ulaşmak mümkündür.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Yapılacak olan burun estetiği fiyatları ameliyatı sırasında genel anestezi uygulanması öngörülmektedir. Eskiden burun kemeri ile ilgili olarak yapılan işlemlerde kırma yöntemleri kullanılır iken günümüzde mikro cihazlar sayesinde kırma yöntemi dışında farklı bir işlem ile sonuca ulaşmak mümkündür.

Burun içine veya dışına kesi atılarak yapılacak olan işlemler ile de burun estetiği yapıldığını söyleyebiliriz. Burun estetiği işleminde hasta ve doktorun ön bir görüşme sağlaması en önemli adımı oluşturmaktadır. Hatta video ortamında buruna verilmek istenen şekil hastaya gösterilerek işlemlere başlamak daha doğru olur.

Burun Estetiği Fiyatları

Farklı teknikler kullanılarak yapılan burun estetiğinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur milimetrik ölçülerdir. Burunda yapılacak olan milimetrik bir hata görüntünün tamamen değişmesine sebep olabileceği için alanında uzman cerrahlar tarafından bu işlemlerin yapılması ciddi bir önem arz etmektedir. Burun estetiği fiyatları ise yapılacak olan işlemlerin çeşitliliğine göre değişebiliyor.

J Plasma Nedir?

Güzel görünmek için yapılabilecek pek çok farklı estetik operasyon bulunsa da en fazla gelişmiş olan yöntem j plasma yöntemi diyebiliriz. J-plasma ile cildin daha sıkı daha gergin gözükmesi sağlanır iken diğer yöntemlere göre daha uzun ömürlü olmaktadır. Her herhangi bir cerrahi işlem içermemesi j-plasma yönteminin çok sık tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasında gösterilebilir. Helyum gazının insan vücudunda herhangi bir reaksiyona girmediği bilinmektedir. Bu sebep ile helyum gazından faydalanarak plasma elde edilmektedir. Helyum gazı radyofrekans yöntemi ile enerjetik hale getirilerek soğuk plazma açığa çıkarılmaktadır. Özel olan cihazlar ile bu soğuk plazma cilde uygulanmaktadır.

J Plasma Kimlere Uygulanır?

Ciltye sarkma olmuş kişilere, cildin elastikiyetini kaybettiğini düşünen kişilere, cildin daha gergin ve diri bir görüntüye kavuşmasını isteyen kişilere J plasma yöntemi uygulanabilir. Ayrıntılı bir muayene gerçekleştirildikten sonra istenilen bölgeye j-plasma işlemin uygulanması için diğer adımlar yapılmaya başlanır.

Meme Büyütme Nasıl yapılır?

Hanımlar için göğüslerin daha dik, daha iri ve daha genç görünmesi oldukça önemli bir olgudur. Memelerin küçük olması, bir memenin diğer memeden daha küçük olması gibi asimetrik sorunların giderilebilmesi için meme büyütme yöntemlerine başvurulmaktadır. Meme büyütme için çeşitli silikon protezler den destek alınmaktaydı. Fakat gelişen teknoloji sayesinde meme büyütme alanında da farklı işlemler uygulanmaya başlanmıştır.

Meme Büyütmede Kullanılan İmplant Çeşitleri

Meme büyütme işleminde en fazla tercih edilen yöntem memeyi uygulanan yağ enjeksiyonu yöntemidir. Yağ enjeksiyonu sayesinde memenin daha dolgun ve büyük gözükmesi sağlanmaktadır. Oldukça doğal bir görünüm sağladığı için pek çok kişi meme büyütme işleminde yağ enjeksiyonunu tercih etmektedir. Bunun dışında çeşitli protezler eklenerek de meme büyütme işlemi gerçekleştirilebilir.

Meme Büyütme Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir

Yapılan bütün cerrahi işlemlerden sonra olduğu gibi meme büyütme operasyonundan sonra da dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Özellikle kola ağırlık verecek herhangi bir işlem yapılmamalıdır. Doktorun önerdiği süre boyunca dinlenmek gerekmektedir. Kullanılan sabit ilaçlar var ise meme büyütme operasyonundan sonra bunlara doktor tavsiyesi ile ara vermek gerekebilir. Sigara ve alkol tüketimine ara vermek meme büyütme fiyatları ve operasyonundan sonra iyileşmenin daha hızlı sağlanması için oldukça önemlidir.

Yorumlar (0)