Çanakkale’de yılın doktoru hastanede bıçaklandı

Çanakkale’de bu yıl bölgede yılın doktoru seçilen doktor, bir kişinin bıçaklı saldırısına uğrayarak yaralandı. Bıçaklayan kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Sağlık 06.05.2016, 02:12
Çanakkale’de yılın doktoru hastanede bıçaklandı

 
Alınan bilgiye göre; Çanakkale Devlet Hastanesi’nde görev yapan üroloji doktoru Yusuf İlker Çömez, bugün saat 11.30 bıçaklı saldırıya uğradı. Dört yıl önceye dayanan bir husumet nedeniyle bugün polikliniğe gelen F.Y. isimli kişi, doktor Çömez’e saldırdı. Bıçak ile doktoru başından yaralayan, darp ederek sağ omzunun çıkmasına neden olan F.Y, hastanedeki güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonucu etkisi hale getirildi.

Yaralanan doktor Yusuf İlker Çömez ise yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Doktorun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olay sonrası polis tarafından gözaltına alınan F.Y. ise Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülerek doktor raporu alındı. Şahıs, sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne getirildi.

YILIN DOKTORU SEÇİLMİŞTİ

Olayın ardından açıklama yapan Çanakkale Devlet Hastanesi Başhekimi Hakan Çetin, yılın doktoru seçilen doktorunun bugün bir kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğradığını söyledi. Çetin, “Bugün sabah saatlerinde Çanakkale Devlet Hastanesi’nde tasvip etmediğimiz elim bir olay yaşanmıştır. Yılın doktoru seçilen çok başarılı bir arkadaşımız operatör doktor Yusuf İlker Çömez, polikliniğe gelen ve daha önceden psikiyatri tedavisi aldığı tespit edilen bir hasta tarafından ortada hiçbir neden yokken bıçaklı saldırıya uğramıştır. Doktor arkadaşımızın hayati tehlikesi yok. Saç derisinden bıçakla yaralanması ve omzunda bir çıkık problemi var. Sağlık durumu iyi, bizi rahatlatan olay da bu. Bu olay tüm sağlık camiasının moralini bozmuştur. Çanakkale’de de bu tür olaylara çok sık rastlanmıyor. İlk kez bu kadar ciddi bir olay yaşandı.” şeklinde konuştu.

Öte yandan Çanakkale Tabipler Odası’nda hastane önünde bir açıklama yaparak doktora yapılan saldırıya tepki gösterdi.
Yorumlar (0)