Alexa

Çene Dolgusu İle Daha Çekici Yüz Hatları

Çene Dolgusu İle Daha Çekici Yüz Hatları

Çenenin yapısı kişinin yüz formunun uyumlu olması ve yüzün total bir güzelliğe sahip olması noktasında çok büyük bir öneme sahiptir. Fakat bazı genetik faktörler ile yaşlanma sürecinde çene yapısında ve ucunda ideal forma göre uzaklaşmalar olduğu görülebilmektedir. Bu yüzden kişinin yüzünde de orantısızlık meydana gelir. Çene dolgusu Mersin sayesinde Mersin’de yaşayan kişiler bu sorundan kurtulmaktadır. Kliniğimizde çene dolgusu yaptırabilme imkanınız bulunuyor.

Çene dolgusu sayesinde birçok çene probleminin iyileştirilmekte olduğu görülmektedir. Çene dolgusu ile giderilen çene problemleri şu şekildedir:

-Kişinin çene ucunun normale göre daha geride olması

-Çene ucunun bakıldığı zaman çok sivri bir görünüme sahip olması

-Kişinin çene ucunda herhangi bir asimetri yer alması.

-Çene ucunun normale göre daha geniş bir yapıya sahip olması

-Çene ucunda kişiyi rahatsız eden derin bir gamze yer alması

-Çene bölgesinde sarkmaların meydana gelmesi

-Çene bölgesinin eskiye göre daha az belirgin bir yapıya sahip olması

Çene Dolgusunun Avantajları Nedir?

Çene dolgusu yaptırmak isteyen kişiler bu noktada avantajlarının ne olduğunu ve nasıl yaptırabileceklerini merak etmektedir. Çene dolgusu Mersin sayesinde çene hattınız belirginleşir ve yüzünüzün daha genç bir görünüme sahip olması sağlanır. Kişinin çenesinin uç bölümüne gerçekleştirilen dolgu enjeksiyonu sayesinde ise kadınlara istedikleri takdirde oval bir çene yapısı erkeklere ise geniş bir çene yapısı oluşturulabilmektedir. Bu şekilde yüz daha hoş bir ifadeye sahip olur.

Kişinin çene ucu geride olduğu takdirde yapılan çene dolgusuyla beraber yüzün profil olarak görüntüsü de daha güzel hale getirilir. Kadınlarda çenede derin bir gamze olması genellikle erkeksi bir görünüme sebep olmaktadır. Bu yüzden birçok kadın bu durumdan rahatsız oluyor. Çene dolgusu sayesinde bu derin gamze problemi de ortadan kalkmaktadır. Çene dolgusu Mersin hizmetimizi sunarken sizlere belirttiğimiz bu noktalarda en iyi şekilde hizmet vermekte olduğumuz için çene bölgenizin tam olarak istediğiniz gibi olacağını görebilirsiniz.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu yaptıracak olan kişiler bu işlemin nasıl yapılmakta olduğunu da özellikle merak etmektedir. https://www.karakucakklinik.com/olarak bütün dolgu işlemlerinizi en iyi şekilde yapmaya özen gösteriyoruz. Çene dolgusu ise şu adımlar takip edilerek yapılmaktadır:

-ilk olarak çene yapınız incelenir ve çeşitli açılardan fotoğrafı çekilir. Bu fotoğraflar değerlendirilir ve en iyi çene görüntüsünün nasıl oluşacağı incelenir. Dolgu enjeksiyonu da yapılarak alanlar tam olarak tespit edilerek uygulama evresine adım atılır.

-Uygulama evresinde ağrıyı minimum seviyede hissedebilmeniz için genellikle anestezik özelliklere sahip olan kremler sürülmektedir. İğne kullanılarak ise lokal anestezi yapılmaktadır. Kişinin çene bölgesi antiseptik bir solisyon ile temizlenir. Sonrasında ise belirlenmiş olan ve en uygun bölgelere dolgu enjeksiyonu verilir. Bu şekilde çene ucunda ve çene çevresinde yer alan sorunlar çözülmektedir.

-Dolgu uygulaması yapılacağı sırada uçları sivri olmayan kanüller kullanılmaktadır. Bu kanüllerin uçları sivri olmadığı için morluk sorunu da olmamaktadır.

Çene Dolgusu Kaç Seanste Biter?

Çene dolgusu yapılacağı sırada sürülen anestezik krem genellikle 30 dakika civarında ciltte tutulur. Bu şekilde cildin uyuşturulması sağlanır. Kişiye dolgu enjeksiyonu verilmesi ise ortalama 15 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Kişi çene dolgusunu yaptırdıktan sonra hemen günlük hayatına geri dönüş yapabilir. Çene dolgusu genellikle tek seans içerisinde tamamlanır. Kişi dolgudan hemen sonra günlük hayatına devam edebilir. İkinci bir seansa genellikle gerek yoktur. Fakat kontrol seansında tekrar işlem yapılabilir.

Çene dolgusunun kalıcılığı da değişim göstermektedir. Genellikle kullanılan malzemeye göre değişim gösterdiği görülüyor. Kalıcılık genel itibariyle 1.5 – 2 yıl kadar sürebilmektedir. Bu süreç sonrasında ise dolgularınız cildinizde herhangi bir deformasyon yaratmadan geçmektedir. Yani çenenizde sonrasında bir sorun oluşmaz ve eski çeneniz geri gelir. Gerektiği ve istediğiniz takdirde tekrar bu işlemi yaptırmanız da mümkündür.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 13:27
YORUM EKLE