Çocuk Sağlığına Dikkat

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Köprübaşı'ndaki anneler ve anne adaylarını çocuk sağlığı konusunda bilgilendirdi.

Sağlık 19.10.2017, 12:46 19.10.2017, 13:00
Çocuk Sağlığına Dikkat

Manisa Büyükşehir Belediyesi, çocuk sağlığı seminerleriyle 17 ilçedeki anne ve babaları bilgilendirmeye devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Köprübaşı ilçesindeki kadınlara çocuk sağlığı konusunda bilgilendirme yapıldı. Köprübaşı Belediyesi Şehit Uzm. Çvş. Hikmet Güler Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitim semineri Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan Ebe Gülşah Filiz tarafından verildi.


Sağlıklı birey, sağlıklı toplum”


Eğitimin içeriği ile ilgili bilgi veren Gülşah Filiz, “Kişilerin ve ortamın temiz ve sağlıklı olması hem erken çocukluk dönemindeki çocuklara model olmak açısından hem de sağlıklı ve güvenli yaşama bilincini geliştirmek, alışkanlık ve tutumları kazandırmak açısından büyük önem taşır. Çocukların evde, eğitim kurumlarında ve oyun alanlarında güvenliğini sağlamak üzere her türlü tedbiri almak, hastalıklardan korunmalarını sağlamak, olası kazalara karşı ilkyardım uygulamalarını yapabilmek, birey olma bilincinin temel öğelerindendir. Seminerlerimizin amacı, gelecek nesillerin sağlıklı olmaları ve bu durumu sürdürebilmeleridir. Sağlıklı birey, sağlıklı toplum anlayışı ile toplumun huzur ve mutluluğunu, ekonomik ve sosyal kalkınmayı güvence altına alacaktır” dedi.


“Seminerler sürecek”


Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 17 ilçede sürdürülen sağlık seminerlerine büyük önem verdiklerini vurgulayarak, “Çocuklarımızın sağlığı ülkemizin sağlığı demektir. Gelecek kuşaklar ve onları en iyi şekilde yetiştirecek anneler için eğitim seminerlerimizi sürdüreceğiz” dedi.


''Büyükşehir'den Memnunuz''


Köprübaşı'nda yaşayan Melek Yavaş, “Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu çalışmalardan oldukça memnunum. Biz Kırsal bölgede yaşıyoruz, bu tarz seminerlere herkesin olduğu gibi bizlerinde ihtiyacı var. Büyükşehir Belediyesi'nin bu tarz etkinlikleri bizleri mutlu ediyor. Başta Cengiz Ergün olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)