Alexa

Daylong ve Türk Kanser Derneği Güneşin Zararlı Işınlarını anlattı

Türk Kanser Derneği ve Daylong iş birliği ile hayata geçirilen “Bu Sene Gölge Oyunu Oynamaya Var Mısınız?” projesiyle güneşin zararları düzenlenen etkinlikte anlatıldı.

Daylong ve Türk Kanser Derneği Güneşin Zararlı Işınlarını anlattı

12-13 Ağustos tarihlerinde Bodrum Gündoğan Halk Plajı’nda, 14-15 Ağustos tarihlerinde ise Antalya Yaşam Park’ta güneşin zararlı ışınları anlatıldı.

Güneş Yanıkları

Güneş, dikkat edilmediği takdirde sağlığı tehdit eden bir unsur olabileceğinin belirtildiği konferansta, dikkatsizce güneş ışınlarına maruz kalındığında cilt yanıkları, cildin erken yaşlanması, vücudun sıvı elektrolit dengesizliği, göz sağlığı ile ilgili sorunlar ve cilt kanseri gibi son derece tehlikeli sonuçlar doğabileceği, Özellikle çocukluk ve ergenlik döneminde oluşan güneş yanıkları, ilerleyen yaşlarda cilt kanserinin gelişmesinde büyük risk oluşturduğuna dikkat çekildi.

Cilt Kansari

Türk Kanser Derneği ve Daylong iş birliği ile hayata geçirilen farkındalık yaratmak adına düzenlenen etkinlikte, Türk Kanser Derneği ve Daylong iş birliğinde hayata geçirilen ‘Bu Sene Gölge Oyunu Oynamaya Var Mısınız?’ projesiyle, güneşin zararları ve güneş koruyucu kullanımının önemi konusunda bilgilendirmeler yapılarak cilt kanseri konusunda farkındalık yaratmak amaçlandığı belirtildi.

Güneş Işınları

12-13 Ağustos tarihlerinde Bodrum Gündoğan Halk Plajı’nda, 14-15 Ağustos tarihlerinde ise Antalya Yaşam Park’ta düzenlenen etkinlikte Cilt kanserinden korunmanın ilk adımının güneşin zararlı ışınlarından korunmak olduğu ifade edildi. Güneş ışınlarının dik geldiği 10:00-16:00 saatleri arasında güneşe direkt maruz kalınmaması ve mutlaka güneş koruyucu kullanılması konusunda uyarılarda bulunan konuşmacılar, Güneş koruyucu kremlerin suya dayanıklı formüllerden tercih edilmesi, yüzme, aşırı terleme ve kurulanma sonrası tekrar uygulanmasını önerdiler.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 13:27
YORUM EKLE