Alexa

Dermalogica ile Cilt Sağlığınızı Koruyun!

Dermalogica ile Cilt Sağlığınızı Koruyun!

Her kadın cildinin güzel ve bakımlı görünmesini ister. Fakat genetik faktörler, çevresel faktörler ve medikal ilaç tedavileri gibi daha bir çok etken cildin sağlıklı ve güzel görünmesini engelleyebillir. Düzenli ve doğru yapılan cilt bakımı ile bu görünüme sahip olabilirsiniz. Cilt bakımı nedir? Kaç adımdan oluşur? Gelin birlikte inceleyelim.

Cildin ihtiyaçlarına göre rutin uygulanan işlemlere cilt bakımı denir. Cilt bakımı;

  • Temizleme
  • Onarıcı bakım
  • Nemlendirme
  • Güneş Koruyucu

Olmak üzere 4 adımdan oluşur . Cilt bakımının en önemi ve temel adımı temizliktir. Cilt yeteri kadar temizlenmediğinde üzerine uygulanan ürünlerin etkinliği de azalmaktadır. İkinci adım olan onarıcı bakım ürünleri kişinin cilt tipine ve ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Bazı ciltler sivilce, bazı ciltler leke bazı ciltler ise çizgi ve kırışıklık gibi çeşitli cilt problemleriyle savaşır. Bu sebeple cildin ihtiyacına göre onarıcı ürün tercih edilmelidir. Bakımın son 2 adımı olan nemlendirici ve güneş koruyucu tüm cilt tipleri için olmazsa olmazdır. Çünkü her cildin neme ve korunmaya ihtiyacı vardır. Burada dikkat edilmesi gereken önemli unsur kişinin cilt tipidir. Normal,karma ve yağlı bir cilt ince yapıda su bazlı ürünler tercih etmelidir. Kuru ve nemsiz cilt ise nem oranı yüksek krem yapıda ürünler kullanmalıdır. Dermalogica nemlendirici, cildin kaybettiği nemi geri kazandırır. Nem bariyerini güçlendirerek kuruluğa bağlı çizgi ve kırışıklık oluşumunu engeller. Cilde canlı, parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

Cildin sağlıklı ve bakımlı görünmesi için uygulanan cilt bakımı kadar hangi ürünlerin kullanıldığı da son derece önem taşır. Eğer siz de cildiniz için bir iyilik yapmak istiyorsanız Dermologica ürünleri tercih edebilirsiniz. Dermokozmetik içeriğe sahip marka, her cilt tipi ve problemi için özel ürünler geliştirmektedir. Cilt bakımının yanı sıra, erkek bakım, saç bakımı, vücut bakım  gibi geniş ürün yelpazesi ve ürünlerin etkinliği sayesinde kullananlar tarafından da olumlu yorum almaktadır.

Siz de tüm Dermologica ürünlerini Dermokozmetika’da bulabilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla sahip olabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2019, 01:18
YORUM EKLE

banner331