banner434

Dezenfektan Nedir? Ne İşe Yarar? Çeşitleri Nelerdir?

Sağlık 01.02.2022, 16:34
Dezenfektan Nedir? Ne İşe Yarar? Çeşitleri Nelerdir?

Dezenfektan Nedir? Ne İşe Yarar? Çeşitleri Nelerdir?

İnsan sağlığı açısından risk oluşturabilecek farklı pek çok mikroorganizmaların çoğalmasını önlemek ve yok etmek amacıyla dezenfektan kullanılıyor. Dezenfektanlar kimyasal bileşenlerden oluşuyor. Kullanım alanlarına göre farklı içeriklerde üretilen dezenfektanlar aynı zamanda farklı formlarda kullanıcılarına sunuluyor. Genellikle dezenfektanların ortak özelliği alkol kullanılarak üretiliyor olmasıdır.

İzotropil ve etik alkol dezenfektanların yapımında kullanılan alkol çeşitleri arasında yer alıyor. Alkol oranları ise dezenfektan çeşitlerine göre farklılık gösteriyor. Kullanım alanlarına göre değişen dezenfektanlar jel, sıvı, tablet, mendillere emdirilmiş ve köpük olmak üzere beş farklı formda üretilerek alıcılarına sunuluyor. Özellikle cilt için seçilecek olan dezenfektanların kolay bir şekilde mikroorganizmaları yok etmesi ve cilde zarar vermemesi önem arz ediyor.

Dezenfektan Fiyatları

Piyasada birçok markaya ait dezenfektan yer alıyor. Dezenfektan fiyatlarında marka, kullanım alanı, ürün miktarı gibi birçok etken söz konusu olabiliyor. Bu sebeple fiyatlarda değişkenlik olağan bir durum halini alıyor. Sizler de kaliteli dezenfektan çeşitlerine cazip fiyatlarla https://www.kozmela.com/dezenfektan sitesinden sahip olabilirsiniz.

Yorumlar (0)