Diş Acili Nedir?

Bazı diş sağlığı sorunları için acil diş hekimini ziyaret etmek gerekir. Örneğin, ani diş ağrısı, acil olarak diş hekimini ziyaret etmenin yaygın bir nedenidir.

Sağlık 25.11.2021, 18:29 25.11.2021, 18:51
Diş Acili Nedir?

Diş sağlığı sorunları için acil diş hekimini ziyaret etmek gerektiği zamanlar olmaktadır. Örnek verecek olursak, ani diş ağrısı, acil olarak diş hekimini ziyaret etmenin yaygın bir nedeni olmaktadır. Diş veya diş eti dokusu tehlikeye girebileceğinden, bazı semptomlar acil müdahale gerektirir.

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, diş hekimine acil gidilmesi gereken bazı durumlar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Travma ve Diş Kırıkları

Kaza sonucu düşmeler veya yüz yaralanmaları dişlere zarar verebilmektedir. Diş kırıkları, kayıpları yaşanabilmektedir. Bu durumlarda acil diş hekimine başvurmanız önerilmektedir. Böylelikle dişi kurtarabilir veya en uygun tedavi seçeneği için planlama yapabilirsiniz.

Diş Eti Kanaması

Bazen diş eti kanaması diş eti iltihabından kaynaklı olabilir. Bu durumlar, kanamayı değerlendirmek ve hastanın ağız sağlığını iyileştirmek için diş hekimine normal bir ziyaret gerektirir. Ancak ağrılı, iltihaplı aşırı kanama için diş hekimine acil gidilmesi tavsiye edilir.

Diş Ağrısı ve Yüzde Şişlik

Genel olarak, diş ağrısı yaşadığınızda diş hekiminizden randevu almanız en doğrusudur. Çünkü ağrı bir diş hastalığının işaretçisi olabilir. Ani ve şiddetli bir diş ağrısı yaşamaya başladıysanız ve buna ek olarak yüzünüzde şişlik meydana gelmişse diş hekimine acil başvurmalı ve sorunun kaynağına yönelik tedaviye başlamalısınız.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)