Alexa

Dışa Şaşılık Ameliyatı

Dışa Şaşılık Ameliyatı

Şaşılık, her 100 çocuktan 3’ünde görülebilen bir sağlık sorunudur. Erken dönemde teşhis edilmesi tedavi açısından önemli olmasına karşılık erken tanı aynı zamanda ameliyata gerek kalmadan sorunun çözümünde de yardımcı olabiliyor. Dışa şaşılık ameliyatı gözlerinde zaman zaman kayması olan veya sürekli dışa şaşılık sorunu olan kişilerde gerçekleştirilebilir. Burada en önemli konu ameliyatı yapacak kişinin deneyimidir veya dışa şaşılık ameliyatı konusundaki tecrübesidir.

Çocukluk çağından itibaren meydana gelebilen dışa şaşılık gözlerde tembellik oluşmasına da neden olabiliyor. Bundan dolayı olabildiğince erken tanı ve tedaviye başlanması uzmanlar tarafından öneriliyor. Dışa şaşılık durumunda bazen tedavi yolu olarak ameliyat gerekli olabilir. Dışa şaşılık ameliyatı bilinen ve işinde uzman birisi tarafından yapıldığında hastalığın büyük ölçüde tedavisi anlamına gelir. Şaşılık Nedir?

Şaşılık hakkında daha fazla bilgi için; https://www.halilhuseyincagatay.com/sasilik/

Gözün birinde veya ikisinde de meydana gelen gözde içe veya dışa kayma olayına şaşılık denir. Her hastalıkta olduğu gibi bu hastalıkta da birden fazla çeşitten bahsetmek mümkündür. İçe şaşılık, göz kayması veya dışa şaşılık yaşanan durumlardan bazılarıdır. Göz hastalıklarında oluşan bu durumlara önemli olan erken müdahaledir. Çünkü geç kalındıkça hastalığın kalıcı olarak gözde tembellik yaratması söz konusu olabilir. Ameliyat için de aynı şekilde erken davranılmalıdır.

Dışa Şaşılık Ameliyatı

Şaşılık ameliyatı kesin çözüm mü şeklinde sorulan soruların net olarak cevaplanması mümkün değildir. Ameliyatın başarısı ile hastalık ve hasta arasındaki ilişkiden kaynaklanan bir durumdan bahsedilir. Ameliyat genel olarak konuşmak gerekirse tedaviler arasında detaylı bir değerlendirme sonrasında ameliyat edilmesi gerekir. Ameliyatın erken yapılması başarısı ile doğru orantılı olacaktır. Ancak yetişkinlerde de dışa şaşılık ameliyatı mümkündür.

Daha fazla bilgi için: https://www.halilhuseyincagatay.com/disa-dogru-goz-kaymasi-tedavisi/

Ameliyat ve Sonrası

Şaşılık ameliyatı fiyatları 2019 yılı içerisinde güncellenmiş olup her kurum tarafından farklı şekilde alınmaktadır. Bunun nedeni sağlık kurumundan kaynaklanan durumlara ek olarak ameliyatın gereklerine göre de değişir. Bunun için ameliyat ek ücretlerinin değişebileceğini bilmek gerekir. 

Ameliyat steril ortamda ve oldukça dikkatli bir hekim tarafından yapılmalıdır. Çünkü gözün mikrop kapması kayma probleminden daha ciddi sorunların oluşmasına neden olabilir. Bunun için hekim ve kurum seçimi çok önemlidir. Gözde kayma ve dışa şaşılık sorunu ameliyattan sonra yapılan kontroller de tamamlandıktan sonra kendiliğinden kaybolacak olup hasta normal hayatına devam edecektir. Dışa şaşılık ameliyatı sonrasında tamamen geçmeyen şaşılık durumunda tekrar ameliyat olmak gerekebileceği unutulmamalıdır.

Şaşılık ameliyatı riskleriyle ilgili bilgi için tıklayın; https://www.halilhuseyincagatay.com/sasilik-ameliyati-riskleri/

YORUM EKLE